Grunge to była tylko moda? Tak twierdzi były wokalista Iron Maiden

i

Autor: screen: https://youtu.be/y7ujwDs-Tl0

Grunge to była tylko moda? Tak twierdzi były wokalista Iron Maiden

2021-03-30 10:21

Blaze Bayley, który nagrał z Iron Maiden dwie płyty, często lubi wbijać kij w mrowisko i tym razem nie jest inaczej. Wokalista stwierdził, że grunge to była tylko moda. Skąd takie twierdzenie?

Blaze Bayley znany jest z tego, że z zespołem Iron Maiden nagrał dwa albumy, gdy Bruce Dickinson postanowił porzucić grupę. To był czas załamania dla zespołu i na szczęście później wszystko wróciło do normy. Blaze znany jest niestety z tego, że często wbija kij w mrowisko i wypowiada się na temat muzyki i twórczości rożnych zespołów. Tym razem wokalista stwierdził, że grunge był tylko modą.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Były wokalista Iron Maiden twierdzi, że grunge był tylko chwilową modą

W wywiadzie dla 'Blabbermouth' Blaze stwierdził, że grunge był tylko chwilową modą:

Grunge chciał nas zabić. Graliśmy w Seattle u szczytu popularności grunge’u i był to jeden z najokropniejszych koncertów, jaki zagrałem. Ludzie patrzyli na nas jak na jakieś dinozaury, jakby zastanawiali się „dlaczego oni jeszcze żyją?”. Walczyliśmy o przetrwanie całego prawdziwego heavy metalu. Przykro mi, ale grunge to była moda. A najlepsze w tym co robię ja jest to, że jest to niemodne. Zawsze byłem niepopularny, dlatego tak długo przetrwałem. Gdybym był popularny, zabłysnąłbym a potem przepadł. Ale jestem mały i ludzie od 25 lat mówią: „Pamiętasz Blaze’a Bayleya? To ten mały, kultowy artysta”. Dzięki temu nie zniknąłem. Gdyby wszyscy mnie lubili, byłoby to dla mojej kariery jak pocałunek śmierci.

Cóż, zdania są raczej podzielone i chyba Blaze nie znajdzie wielu zwolenników swojej teorii.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny