Gitara Kirka Hammetta z klipu do 'One' trafiła na aukcję. Ile trzeba dać za kultowy instrument?

i

Autor: screen: https://youtu.be/WM8bTdBs-cw

Gitara Kirka Hammetta z klipu do 'One' trafiła na aukcję. Ile trzeba dać za kultowy instrument?

2021-04-08 9:52

'One' był pierwszym w historii Metalliki teledyskiem, który też promował ważną dla zespołu płytę. Po wielu latach, gitara Kirka Hammetta, którą widzimy na nagraniu, trafiła na aukcję! Ile trzeba dać za kultowy instrument?

Metallica opublikowała pierwszy teledysk dopiero przy czwartej płycie, która była w jakimś stopniu sprawdzianem dla grupy. To pierwszy krążek nagrany po śmierci Cliffa Burtona, którym zespół ugruntował na stałe swoja pozycję. Jednym z singli z krążka '...And Justice For All' była piosenka 'One', do której powstał pierwszy klip zespołu, gdzie możemy zobaczyć fragmenty filmu 'Johnny poszedł na wojnę', do którego z resztą numer nawiązuje. Teraz na aukcję trafiła gitara Kirka Hammetta, która możemy zobaczyć w tym klipie.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Gitara Kirka Hammetta z klipu do 'One' trafiła na aukcję. Ile trzeba dać za instrument?

Jak poinformował Oficjalny Fan Club Metalliki w Polsce - Overkill.pl, gitara o której mowa to ESP400 model w stylu Stratocaster o numerze seryjnym 03879. Gitarę widzimy w klipie, została ona również podpisana przez artystę, dołączono także certyfikat autentyczności, również podpisany przez Hammetta i twardy futerał. Stan instrumentu oceniany jest na idealny, a cena startowa to... 38,000 dolarów, co w zasadzie nie jest kwotą ogromną. Gitara została wystawiona przez dom aukcyjny Heritage Auctions, założony w 1976 roku. Jak będzie ostateczna kwota? Trudno przewidzieć, ale jeśli macie trochę wolnej gotówki, możecie spróbować swoich sił na oficjalnej stronie aukcji. Warto pamiętać, że dom aukcyjny pobiera prowizję dla siebie, która uzależniona będzie od ostatecznej kwoty.