Garaż - Autokracja: pierwszy singiel trafił do sieci [WIDEO]

i

Autor: screen: https://youtu.be/mhbLInTSIeQ

Garaż - Autokracja: pierwszy singiel trafił do sieci [WIDEO]

2021-06-28 10:25

Zespół Garaż powstał w 2017 roku jako kolektyw przyjaciół kochających muzykę. To nie ich pierwsze spotkania z zespołowym graniem – większość zaczynała swoją przygodę z muzyką w innym systemie, kontestując zastaną rzeczywistość brudnymi, punkowymi piosenkami.

Obecnie muzycy w swej twórczości nawiązują do klasyków ciężkiego, rockowego grania takich jak Led Zeppelin, Rush, Black Sabath czy Dave Matthews Band. Zespół ma za sobą kilka udanych koncertów entuzjastycznie przyjętych przez publiczność.

27 czerwca Garaż wypuścił swój pierwszy singiel „Autokracja” promujący nadchodzące wydawnictwo „Inny Świat”. Debiutancki krążek wypełniony jest dziesięcioma utworami stylistycznie nawiązujących do hard rocka, niemniej słuchacz odnajdzie tutaj również wpływy muzyki progresywnej czy też funky. Premiera płyty zapowiedziana jest na wrzesień 2021 rok.

Co tam w środku gra? - The Cure

Materiał powstawał bez spiny, w dobrej i twórczej atmosferze. Nie śpieszyliśmy się nigdzie i stąd każda piosenka jest dopracowana właśnie tak, jak chcieliśmy. Było to nasze pierwsze spotkanie z profesjonalnym studiem, mam przekonanie, że egzamin zaliczony – ale to już zapewne ocenią słuchacze – mówi Zbyszek, gitarzysta zespołu.

Skład zespołu:

  • Rafał Płowucha – wokal
  • Eugeniusz Piotrowicz – gitara
  • Zbigniew Maciejczyk – gitara
  • Adam Mazgaj – bas
  • Robert Harmata – perkusja