Foo Fighters mogą grać death metal? Tak twierdzi Dave Grohl, o co chodzi?

i

Autor: Screen: https://youtu.be/R1G6-RUz3OA Screen: https://youtu.be/R1G6-RUz3OA

Foo Fighters mogą grać death metal? Tak twierdzi Dave Grohl, o co chodzi?

2020-11-12 11:12

Foo Fighters przyzwyczaili fanów do tego, że lubią zaskakiwać na nowych albumach i pokazywać, że mają coś jeszcze do powiedzenia. Dave Grohl uważa, że grupa może w każdej chwili zacząć grać death metal.

Foo Fighters z każdym albumem starają się pokazać, że mają coś innego do powiedzenia. Przy okazji zapowiedzianej, nowej premiery, Dave Grohl postanowił powiedzieć, jakie jest podejście w Foo Fighters i czy grupa może skręcić w inne rejony muzyczne. Wypowiedź okazała się mocno zaskakująca.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Dave Grohl o nowej płycie Foo Fighters: Możemy grać death metal

Według Dave'a, zespół Foo Fighters nie osiągnął całego swojego potencjału i jeszcze wszystko przed nami. Najnowszy album ma być bardziej taneczny i lekki, jednak nie oznacza to, że zespół nas jeszcze nie zaskoczy niczym. Jak powiedział Dave Grohl w romowie z SiriusXM, koledzy w zespole mają bardzo różny gust muzyczny:

Każdy z nas dorastał w miłości do rock'n'rollowych albumów, które pozwalały na tańczenie. Rzeczy typu The Cars, "Let's Dance" Bowiego, The Power Station, czy "Tattoo You" Rolling Stonesów. Mam ogromnego farta, że gram w zespole, w którym każdy kocha różnorodne gatunki muzyczne. (...) Serio uważam, że możemy zrobić praktycznie wszystko. Jeśli się na czymś skupimy, to potrafimy być jak kameleony i zmienić się w zespół death metalowy albo The Carpenters. Musimy ustalić, gdzie chcemy iść. W którą stronę skręcimy tym razem. Akurat teraz padło na to, że chcieliśmy zrobić imprezowy album.

Jak bardzo będzie to imprezowy album? Tego dowiemy się 5 lutego 2021, gdy krążek ''Medicine at Midnight'' będzie miał swoją premierę.