Flea z RHCP zagra w Obi-Wanie Kenobim! Kiedy premiera wyczekiwanego serialu?

i

Autor: RMV/REX/Shutterstock/EAST NEWS Flea pojawi się w serialu z serii "Gwiezdne Wojny"

Flea z RHCP zagra w Obi-Wanie Kenobim! Kiedy premiera wyczekiwanego serialu?

2022-05-05 13:16

Poza działalnością muzyczną, Flea bardzo aktywnie rozwija swoją karierę filmową. Okazuje się, że basista pojawi się w nowym serialu z serii Gwiezdne Wojny. Mowa o produkcji Obi-Wan Kenobi - kiedy będziemy mogli zobaczyć muzyka na małym ekranie?

Już od niemal czterdziestu lat Flea z powodzeniem prowadzi swoją karierę muzyczną jako współzałożyciel i basista zespołu Red Hot Chili Peppers. Artysta pojawił się na wszystkich płytach bandu, nie przeszkodziło mu to jednak działać także w supergrupach Atoms for Peace, Antemasque, Pigface i Rocket Juice & the Moon, a także współpracować z innymi sławami, takimi jak Slash, Patti Smith, Johnny Cash, Jane's Addiction, Alanis Morissette czy Tom Waits.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Filmografia Flea

Poza muzyką, wielką pasją basisty jest kino. Flea zadebiutował w 1983 roku w filmie Francisa Forda Coppoli Wyrzutki, jednak nie został wymieniony w czołówce. Większe role przyszły kilka lat później, kiedy to artysta pojawił się w takich produkcjach jak Powrót do Przyszłości II i III i Moje własne Idaho, gdzie główną rolę zagrał bliski przyjaciel całego zespołu Red Hot Chili Peppers - River Phoenix. Najbardziej jednak Flea kojarzony jest z filmów Las Vegas Parano, Big Lebowski, Baby Driver czy Wymazać siebie. Wiadomo także, że basista zagra w nadchodzącej produkcji Damiena Chazelle’a, zatytułowanej Babylon, gdzie pojawi się u boku m.in. Brada Pitta i Margot Robbie. Okazuje się, że to nie jedyny plan filmowy, na jakim w najbliższym czasie będzie pracował Flea.

“Obi-Wa-Kenobi” - kogo w serialu zagra Flea?

4 maja, czyli w Dniu Gwiezdnych Wojen, Internet obiegła informacja, jakoby Flea miał pojawić się w nadchodzącym serialu z uniwersum Star Wars. Mowa o produkcji Obi-Wa-Kenobi. Fanowska strona “Star Wars News Net” wskazuje, że muzyk był widziany na planie serialu, którego reżyserką jest Deborah Chow. Jest to o tyle ciekawe, że stała ona także za kamerą teledysku do pierwszego singla promującego ostatni album “papryczek”, czyli Black Summer. Na chwilę obecną nie wiadomo w jaką postać wcieli się basista ani jak duże znaczenie będzie miała ona dla fabuły, jednak Flea miał dzierżyć na planie “fajnie wyglądający blaster”, czyli klasyczną broń z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

“Obi-Wa-Kenobi” - kiedy premiera serialu?

Obi-Wa-Kenobi zadebiutuje już 25 maja na platformie Disney+. Oznacza to, że trzy tygodnie później serial będzie można obejrzeć w Polsce, gdyż Dinsey+ pojawi się w naszym kraju 14 czerwca 2022 roku.

Zobacz także: Zespół Linkin Park dziękuje fanom i obiecuje dbać o regularny kontakt