Achille Lauro - Stripper

i

Autor: Luca D'Amelio / eurovision.tv Reprezentant San Marino na Eurowizji 2022.

Eurowizja 2022 - San Marino. Achille Lauro zszokuje Europę w rockowym stylu

2022-05-07 10:25

Eurowizja 2022 to impreza, która zawsze zwraca na siebie uwagę niemal całego świata. Co roku pojawiają się występy, które zbierają bardzo skrajne opinie. Tym razem na kontrowersyjną propozycję postawiło San Marino. Reprezentuje ich Achille Lauro, którego występ z pewnością nie minie niezauważony. Kim jest artysta?

Eurowizja 2022 zaskoczy między innymi dzięki reprezentantowi San Marino. Najmniejszy kraj w konkursie wybrał swojego kandydataw publicznych preselekcjach, w których Achille Lauro od początku był wielkim faworytem. Pokonał między innymi Francesco Monte, którego dobrze znają widzowie Telewizji Polskiej. Artysta wykona w Turynie piosenkę pod tytułem Stripper. Już sam tytuł wskazuje na to, że będzie kontrowersyjnie. Achille pojawi się na scenie w czarnym, transparentnym kostiumie i będzie ujeżdżał mechanicznego byka! Rockowy styl piosenki z pewnością wielu osobom przypomni zespół Maneskin. Kim jest reprezentant San Marino?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja 2022 - Serbia. Konstrakta myje ręce i śpiewa o włosach Megan Markle

Eurowizja 2022 - piosenki, które mogą wygrać konkurs

Achille Lauro - kim jest?

Achille Lauro to 31-letni włoski artysta, który cieszy się w swoim kraju sporą popularnością. Uważany jest za bardzo kolorową postać, która lubi robić na scenie odważne rzeczy. Jego najpopularniejsze piosenki to Bam Bam Twist, Me Ne Frego, Thoiry RMX, Domenica i Stripper. Wielokrotnie brał udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, którego zwycięzca ma pierwszeństwo wyjazdu na Eurowizję w barwach Włoch. Achille nigdy nie wygrał, ale na Eurowizji pojawi się jako reprezentant sąsiedniego San Marino.

ZOBACZ TAKŻE: Mahmood i Blanco - kim są reprezentanci Włoch? Kto to jest?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie?

66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022. Eurowizja odbędzie się w Turynie. Trzy koncerty - dwa półfinały i finał - odbędą się w hali Papa Alpitour, która jest w stanie pomieścić nawet 18 tysięcy widzów. To nie jest pierwsza międzynarodowa impreza, która się tam odbędzie. W 2006 roku Turyn gościł Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Źródło: Eurowizja 2022 - San Marino. Achille Lauro zszokuje Europę w rockowym stylu