Blind Channel

i

Autor: Youtube.com/ Uuden Musiikin Kilpailu

Eurowizja 2021 - Finlandia. Piosenka Dark Side to powrót do rockowych korzeni

2021-04-28 12:12

Eurowizja 2021 to wydarzenie, które może spodobać się fanom mocnych brzmień. W tegorocznym konkursie pojawiły się dwie rockowe piosenki, które według fanów i ekspertów mają duże szanse na dobry wynik. Jedna z nich reprezentuje Finlandię. Utwór Dark Side wykona zespół Blind Channel. Czy przyniosą rodakom długo oczekiwany sukces?

Eurowizja 2021 to wielki powrót rockowych zespołów do konkursu. W ostatnich latach wydarzenie zostało zdominowane przez taneczną muzykę pop oraz ballady. Sukcesu rocka nie było od 2010, kiedy turecki zespół MaNga zajął drugie miejsce z piosenką We Could Be The Same. 4 lata wcześniej Eurowizję wygrał zespół Lordi z Finlandii. Wykonawcy w demonicznych kostiumach wywołali mnóstwo kontrowersji, ale piosenka Hard Rock Hallelujah spodobała się Europie. Teraz to właśnie Finlandia przywróci rockowo-metalowe brzmienia do konkursu. Czy powtórzą sukces Lordi? Członkowie zespołu Blind Channel mają taką nadzieję. Tym bardziej, że preselekcje wygrali z miażdżącą przewagą głosów, a piosenka Dark Side znalazła się na pierwszym miejscu fińskiego Spotify. Czy podbiją serca Europejczyków?

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

Eurowizja 2021. Blind Channel – Dark Side

- Wystaw swoje środkowe palce. Wystrzel, wyrzuć to i nie przestawaj. Ja żyję tym życiem po ciemnej stronie - te słowa słyszymy w refrenie piosenki Dark Side. To pierwszy autorski singiel zespołu Blind Channel, który stał się hitem. Wcześniej rozpoznawalni byli głównie za sprawą coverów znanych piosenek, często wybierając popowe tytuły i zmieniając ich aranżację. Co ciekawe, członkowie Blind Channel nie definiują się jako zespół rockowy czy metalowy. Jak wyjaśniają, tworzą „agresywny pop”.

Sonda
Rafał Brzozowski - czy czekasz na występ na Eurowizji?

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Źródło: Eurowizja 2021 - Finlandia. Piosenka Dark Side to powrót do rockowych korzeni