Detektyw Monk powraca! Powstanie filmowa wersja serialu z oryginalną obsadą

i

Autor: Screen z YouTube/Monk Detektyw Monk powróci na dużym ekranie!

Detektyw Monk powraca! Są pierwsze zdjęcia z planu filmowego i data premiery!

2023-10-10 12:12

Bardzo dobre wieści dla fanów kultowej produkcji - Detektyw Monk powróci i to jeszcze jak! Magazyn "Variery" poinformował, że zapadła już decyzja o stworzeniu... filmowej wersji przygód uwielbianego detektywa! Na planie stawili się członkowie oryginalnej obsady - szykuje się jeden z największych powrotów ostatnich lat? Są już pierwsze zdjęcia i data premiery!

12 lipca 2002 roku na kanale USA Network zadebiutował serial, znany w Polsce pod tytułem Detektyw Monk. Opowiada on historię utalentowanego detektywa, Adriana Monka, który przeżył załamanie nerwowe po śmierci żony i po kilku latach przerwy wraca do pracy, by wspomóc miejscową policję w rozwiązywaniu największych kryminalnych zagadek. Monk cierpi jednak na liczne zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, co ma bardzo duży wpływ na jego otoczenia i prowadzone sprawy. Serial został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków, emitowany był przez siedem lat, ostatecznie stworzono osiem sezonów. Wcielający się w główną rolę Tony Shalhoub został nagrodzony dwiema statuetkami Emmy i Złotym Globem.

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

Detektyw Monk wróci jako film!

Historia dobiegła końca, a emisja serialu zakończyła się w 2009 roku. Mamy tu fanów tej produkcji, którzy lubią do niej wracać po latach? Magazyn "Variery" przekazał świetne wieści! Okazuje się, że amerykański serwis Peacock złożył zamówienie na nakręcenie filmu, który przedstawi kolejne przygody Adriana Monka! Produkcja została zatytułowana Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie i zgodnie z oficjalnym opisem, jej fabuła ma skupić się na "bardzo osobistej sprawie, dotyczącej ukochanej pasierbicy Monka, Molly, dziennikarki przygotowującej się do ślubu". 

"Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie" - obsada

Fanów na pewno ucieszy fakt, że w filmie pojawi się oryginalna obsada! Zobaczymy więc nie tylko Tony'ego Shalhouba, ale także wcielających się w rolę Natalie, kapitana Stottlemeyera i porucznika Randy'ego Dishera Traylor Howard, Ted Levine Jason Gray-Stanford! Autorem scenariusza i producentem jest twórca serialu, Andy Breckman, za kamerą zaś stanie oryginalny reżyser serii, Randy Disk. 

Pierwsze zdjęcia z planu "Mr. Monk's Last Case: A Monk Movie"!

W poniedziałek 9 października Peacock zdradził szczegóły - premiera filmu będzie miała miejsce już 8 grudnia! Wraz z tym ogłoszeniem, do sieci trafiły zdjęcia z planu - Mr. Monk wiecznie żywy!

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy produkcja będzie emitowana w polskich kinach, nie wiadomo także, na jakiej platformie streamingowej miałaby się ewentualnie pojawić. Sama platforma Peacock nie jest dostępna w Polsce, jednak wiele produkcji, które się na niej znajdują, są dostępne w ramach Disney+. Czy tak będzie w przypadku Detektywa Monka? Zapewne przekonamy się już niebawem!