David Ellefson z Megadeth wskazał swojego ulubionego basistę Metalliki

i

Autor: screen: https://youtu.be/okeSIYi79kw

David Ellefson z Megadeth wskazał swojego ulubionego basistę Metalliki

2020-12-30 11:34

Temat basistów w zespole Metallika jest od lat przerabiany na wszystkie sposoby. Kto był tym najlepszym? O tym postanowił opowiedzieć David Ellefson z Megadeth.

Metallica gra praktycznie w niezmienionym składzie, nie licząc funkcji basisty, na której dochodziło do kilku zmian. Prawdopodobnie, gdyby nie śmierć Cliffa Burtona, zespół grałby bez zmian an pozycji basisty, jednak tragiczne wydarzenia zmieniły bieg wydarzeń. Po śmierci Burtona, w grupie pojawił się Jason Newsted, a później zastąpił go Robert Trujillo, który gra w zespole do dzisiaj. Który z nich był najlepszy? O tym powiedział więcej David Ellefson z Megadeth.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Który basista Metalliki był najlepszy? Ocenił to David Ellefson z Megadeth

W wywiadzie dla 'NFR Podcast', Dave powiedział o tym, który basista Metalliki, jest jego ulubionym i dlaczego:

Dorastałem słuchając Rona McGovneya. No, może nie mogę powiedzieć, że dorastałem, ale to był pierwszy basista Metalliki, jakiego usłyszałem. Jestem więc z czasów Rona McGovneya i ciągle mu to powtarzam: „Ron, jesteś moim ulubionym basistą Metalliki”, bo jego pierwszego usłyszałem. Jego partie były proste, trochę jak u Cliffa Williamsa albo Iana Hilla, dzięki czemu gitary brzmiały potężnie. Cliff Burton wolał grać z gitarami, a poza tym nieco spowolnili te kawałki. Po nagraniu „Kill ‘Em All” znowu podnieśli nieco tempo, co stworzyło iluzję, że Metallica grała szybko, ale nie był to najszybszy zespół. Exodus, Megadeth, Slayer i Anthrax grali o wiele szybciej.

Ron McGovney grał w Metallice na samym początku działalności, gdy grupa nie była jeszcze znana szerokiej publiczności.