Dave Grohl nagra solową płytę? ''Okres lockdownu zaowocuje falą nowej muzyki''

i

Autor: screen: youtube.com/watch?v=R1G6-RUz3OA screen: youtube.com/watch?v=R1G6-RUz3OA

Dave Grohl nagra solową płytę? ''Okres lockdownu zaowocuje falą nowej muzyki''

2020-11-13 9:50

Niedawno zespół Foo Fighters zapowiedział nowy album, który ma ukazać się w lutym i ledwo każdy zdążył się osłuchać z nowym singlem, a Dave Grohl wszystkich zaskoczył. Artysta zdradził, że pracuje nad solowym materiałem.

Nowa płyta Foo Fighters to prawdziwe wydarzenie i ważny moment dla fanów, którzy bardzo czekali na nowości od zespołu. Okazuje się, że powodów do radości jest dużo więcej, ponieważ Dave Grohl ma w planach coś w rodzaju solowego krążka. Artysta został do tego zmotywowany przez pandemię koronawirusa.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Dave Grohl planuje solową płytę. Zmotywowała go do tego pandemia koronawirusa

W rozmowie z Absolute Radio, Dave Grohl zdradził, że pracuje nad solowymi piosenkami, a do współpracy zostali zaproszeni bardzo różni artyści:

Nie chciałem nagrywać swojej płyty, bo właśnie skończyliśmy album, na którym pracowaliśmy miesiącami i uważam go za najlepszą rzecz, jaką zrobiliśmy. Wziąłem się za pisanie opowiadań. (...) Zacząłem dostawać maile od różnych muzyków, którzy też siedzą w domu i są "twórczo niespokojni". Pisali do mnie wiadomości w stylu "Hej, Dave, robię te same rzeczy od lat, utknąłem w jednym gatunku. Czas zrobić coś innego, chcesz zrobić jakiś poboczny projekt?".

No i tak po różnych próbach pisarskich, okazało się, że można zrobić coś innego, co jednak będzie muzyką. Do współpracy zostali zaproszeni muzycy, którzy będą dużym zaskoczeniem dla fanów Dave'a:

To ludzie, których nigdy byście się nie spodziewali. Nagrywamy ze sobą zdalnie. Wysyłam im ścieżki perkusyjne, a oni mnie gitarowe. Ogrywam wszystko we własnym studiu. Okres lockdownu zaowocuje falą nowej muzyki, która jest dosyć dziwna. Robią ją ludzie, którzy nie mają nic lepszego do roboty.

Pozostaje tylko czekać na nowości od Dave'a Grohla, a przedtem na nowy krążek od Foo Fighters.