Czy pamiętasz serial Daleko od Szosy? Quiz dla telewidzów

i

Autor: Materiały TVP Quiz z serialu "Daleko od Szosy"

QUIZ

Czy dobrze pamiętasz serial "Daleko od Szosy"? Sprawdź się w quizie

2023-11-29 8:53

W polskiej historii nie brak tytułów seriali, które dziś uznawane są za kultowe. Jednym z takich jest legendarna już produkcja z lat 70., czyli "Daleko do szosy". Choć powstało jedynie siedem odcinków serialu, to tyle wystarczyło, by stworzyć ponadczasową opowieść. Jak dobrze ją pamiętasz? Mamy dla Ciebie szczegółowy quiz!

Henryk Czarnecki pracował jako polonista w technikum samochodowym w Zespole Szkół Samochodowych w Łodzi. To właśnie tam w ręce wpadło mu opowiadanie ucznia, Leszka Ucińskiego, zatytułowane Moja droga do szkoły. To właśnie ono stało się inspiracją do stworzenia przez niego scenariusza, który ostatecznie przybrał postać serialu, wcześniej jednak Czarnecki umieścił je w swojej książce, która trafiła w ręce reżysera Zbigniewa Chmielewskiego. Produkcja projektu rozpoczęła się w 1976 roku i już 11 grudnia tego samego roku na antenie Telewizji Polskiej wyemitowany został jego pierwszy odcinek. Serial został ostatecznie zatytułowany Daleko od szosy, na co pomysł pojawił się już w trakcie zdjęć, i został bardzo dobrze przyjęty przez widzów. Ostatecznie powstało siedem odcinków produkcji, które emitowane były na przełomie 1976 i 1977 roku.

Groby aktorów 07 zgłoś się i Daleko od szosy. Niezapomniani

"Daleko od szosy" - quiz z serialu

Dziś produkcja ta cieszy się mianem kultowej i wciąż jest niezwykle chętnie oglądana przez widzów, zdobywa także zupełnie nowych fanów ze względu na uniwersalną tematykę. Czy znasz Daleko od szosy? Jak dobrze? Sprawdź się w quizie!

Czy pamiętasz serial "Daleko od Szosy"? Quiz dla telewidzów

Pytanie 1 z 10
Czym interesuje się Leszek?
Listen on Spreaker.