Czterdziestolatek - powstanie nowa wersja kultowego serialu! Teraz czas na... musical!

i

Autor: Materiały TVP "Czterdziestolatek" - kultowy serial powraca w nowej odsłonie

"Czterdziestolatek" - powstanie nowa wersja kultowego serialu! Teraz czas na... musical!

2023-09-05 10:24

"Czterdziestolatek" to jeden z najsłynniejszych seriali w historii polskiej telewizji, Choć od zakończenia jego emisji minęło już wiele lat, to legenda inżyniera Stefana Karwowskiego, jego rodziny i sąsiadów wciąż jest żywa, a sama produkcja nadal jest niezwykle chętnie oglądana. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na nową odsłonę projektu!

Czterdziestolatek to słynny już polski serial obyczajowo-komediowy, za reżyserię oraz scenariusz którego odpowiadał Jerzy Gruza. Produkcja zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej 16 maja 1975 roku i początkowo pokazano siedem odcinków, które złożyły się na pierwszą serię. Losy inżyniera Stefana Karwowskiego i faktu kryzysu wieku średniego, z jakim się zmagał, cieszyły się bardzo dużą popularnością. Ostatecznie wyemitowanych zostało łącznie 21 odcinków, które złożyły się na cztery serie. W 1976 roku swoją premierę miała także filmowa wersja Motylem jestem, czyli romans 40-latka, a w 1993 roku rozpoczęła się emisja serialu Czterdziestolatek. 20 lat później, czyli kontynuacji projektu z lat 70.

Wielka tajemnica serialu "Czterdziestolatek". Historia z Koprem

"Czterdziestolatek" powraca w zupełnie nowej odsłonie

Serial wciąż cieszy się niezwykłym uznaniem, jest także chętnie oglądany przez coraz to nowe pokolenia widzów. Nie dziwi więc decyzja o stworzeniu... nowej odsłony słynnego Czterdziestolatka! 

Legendarny serial powraca, jednak nie na małe ekrany, a na teatralną scenę! Słynny Teatr Rampa poinformował, iż już 15 września swoją premierę będzie miał spektakl, zatytułowany 40-latek. Za jego reżyserię i scenariusz, na podstawie oryginalnego szkicu, autorstwa Jerzego Gruzy i Krzysztofa T. Toeplitza, odpowiada Joanna Drozda, prywatnie córka słynnego satyryka, Tadeusza Drozdy. Zaskoczyć może pomysł na format, gdyż 40-latek został pomyślany jako... musical, do którego teksty piosenek także napisała Joanna Drozda. W główne role w spektaklu wcielą się Marcin Januszkiewicz / Modest Ruciński jako inżynier Stefan Karwowski, Anna Mierzwa jako Magda Karwowska czy sama Joanna Drozda (wymiennie z Natalią Kujawą) jako Kobieta Pracująca. Bilety na pokazy są już dostępne w sprzedaży, wraz ze szczegółowymi informacjami na temat samego spektaklu, na stronie teatru.

Na długo przed „Sukcesją”, „Grą o tron” czy „Rodziną Soprano” miliony telewidzów zachwycały się polskim serialem, w którym bohaterski inżynier zmagał się z problemami rodzinno-budowlanymi i przemierzał Warszawę słynnym maluchem. Pół wieku po emisji pilota „Czterdziestolatka” Stefan Karwowski, jego maluch, żona Madzia, Maliniak i Kobieta Pracująca powracają – jako bohaterowie musicalu! Czy Stefan odkryje w sobie talent wokalny? Co łączy Kobietę Pracującą i inżyniera? Kim tak naprawdę jest Maliniak? W inspirowanym serialem Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza nowym, musicalowym odcinku pojawią się odpowiedzi na te i inne pytania, ukryte w tekstach nowych piosenek i szlagierów PRL.

Zapraszamy na szaloną, muzyczną podróż w czasie do epoki pożyczanych od sąsiadów szklanek cukru, nawoływań na obiad niosących się między blokami i nie zakłóconego telefonami komórkowymi życia wokół trzepaka. Światowa prapremiera musicalu „Czterdziestolatek” to okazja, by wrócić do czasów dzieciństwa, zabrać tam młode pokolenie i pokazać mu świat bez internetu. Świat, w którym życie rodzinne i sąsiedzkie było główną rozrywką a ludzie spędzali ze sobą czas w realu. I nigdy się nie nudzili! - brzmi oficjalny opis spektaklu 40-latek.

Jak dobrze pamiętasz serial "Czterdziestolatek"? Quiz z kultowej produkcji

Pytanie 1 z 10
1. W czasie akcji serialu grający głównego bohatera Andrzej Kopiczyński...