Spadające chmury

i

Autor: Screen z YouTube: Toki Doki Spadające chmury

Chmury spadające z nieba! Czym jest fenomen?

2021-05-20 13:03

Filmiki przedstawiające to zjawisko mrożą krew w żyłach tych, którzy już je widzieli. Internautom udało się zaobserwować tak zwane spadające z nieba chmury. Sieć została zalana amatorskimi nagraniami, a w konsekwencji komentarzami, w którzy widzowie usiłują rozwikłać meteorologiczną zagadkę. Koniecznie zobaczcie to na własne oczy! Jak się Wam wydaje, co jest przyczyną takich anomalii?

Pierwsze doniesienia o spadających niczym śnieg z nieba chmurach pojawiły się na początku 2015 roku. Od tego czasu do sieci co jakiś czas trafiają nagrania przedstawiające sceny niczym z filmów science fiction.

Chmury spadające z nieba

Aby w pełni zrozumieć czym tak właściwie sa chmury spadające z nieba należy cofnąć się o 6 lat. Właśnie wtedy w sieci dosłownie zawrzało po tym jak internauci zobaczyli jak z nieba na asfalt spada wielki obłok, a mężczyzna będący świadkiem tej anomalii bez najmniejszego problemu wkłada w niego swoją dłoń. Inne popularne nagranie pochodzi z miejscowości Dukkala-Abda w Maroku - tu również widzimy bardzo podobna scenę.

Piękna pogoda zachęciła do spacerów. Tłumy w Myślęcinku

Zajścia te sprawiły, że naukowcy z całego świata rozpoczęli pracę na wyjaśnieniem zagadki i racjonalnym wytłumaczeniem tego jak to możliwe, że chmury po prostu bezwładnie spadają na ziemię. 

Czym jest zjawisko spadających chmur

Nadal niestety nikomu niestety nie udało się wytłumaczyć w pełni czym tak na prawdę jest zjawisko spadających chmur. Jak zwykle wokół powstało wiele teorii spiskowych, ale są też takie, które opierają się na przeprowadzonych eksperymentach. Jedna z nich mówi o tym, że są to obiekty przypominające do złudzenia prawdziwe chmury, ale wydrukowane na drukarce trójwymiarowej. Inni naukowcy twierdzą z kolei, że zjawisko może tłumaczyć znany już od 1961 roku hydrożel, który mógł zostać wykorzystany do stworzenia atrapy chmury.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?