Chłopi

i

Autor: Materiały prasowe NEXT FILM

FILMY

"Chłopi" z kolejnym sukcesem. Polski film podbije zagraniczne kina?

2023-10-04 12:00

"Chłopi" to polski kandydat do Oscara. Adaptacja kultowej powieści Władysława Reymonta doczekała się intrygującej adaptacji, za którą stoją twórcy "Twojego Vincenta". Tytuł ma wszystko, aby podbić serca zagraniczne publiczności. Czy to zrobi? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że produkcja doczekała się współpracy z potężnym międzynarodowym graczem na rynku dystrybutorskim i zostanie pokazana na wielkim ekranie, m.in. w USA!

"Chłopi" idą w ślady "Twojego Vincenta", chociaż gdzieś po cichu liczymy, że tym razem uda się jednak sięgnąć po złotego rycerzyka. Z dniem 25 września 2023 roku, Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił, że adaptacja Reymonta stanie w wyścigu o nominację do prestiżowych Oscarów. Co ciekawe, za projekt odpowiedzialni są twórcy wcześniej wspomnianego "Vincenta" - czyli produkcji, która przed laty także startowała w wyścigu o legendarną statuetkę. Ostatecznie film przegrał z "Coco". Jak w tym pojedynku poradzą sobie "Chłopi"? Przekonamy się już niedługo. Obecnie tytuł radzi sobie świetnie, zbiera dobre recenzje, a teraz pojawiła się informacja, że trafi nawet do szerokiej dystrybucji za granicą!

Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17

"Chłopi" w zagranicznych kinach

To już pewne, że film zostanie pokazany nie tylko w Polsce i na zamkniętych zagranicznych wydarzeniach. Twórcom udało się nawiązać współpracę z naprawdę solidnym międzynarodowym dystrybutorem - Sony Pictures Classic. To oznacza, że "Chłopi" pojawią się w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Nowej Zelandii, Australii oraz Bliskim Wschodzie. Zagraniczny dystrybutor nie może wyjść z podziwu i zachwala produkcję, mówiąc, że to doświadczenie, którego nie da się opisać, a jednocześnie niezwykłe osiągnięcie stworzone przez wyjątkowych artystów.

Nie może być lepszego partnera w tym przedsięwzięciu niż firma Sony Pictures Classics, posiadająca niesamowity katalog zawierający wiele naszych ulubionych filmów i kultowe animacje, które osiągnęły niezwykłe sukcesy, jakim były nominacje do Oscara i Złotego Globu [...] 100 lat temu Władysław Reymont, autor mało znany poza granicami Polski, zdobył Literacką Nagrodę Nobla, a jego powieść trafiła do ponad 100 państw świata. Mamy nadzieję, że nasza adaptacja, stworzona przy pomocy malarstwa olejnego, będzie mogła dotrzeć do podobnej widowni na całym świecie. Oraz, podobniej jak on, odniesie równie spektakularny sukces" - powiedzieli Dorota i Hugh Welchmanowie, twórcy nowej ekranizacji "Chłopów" 

O czym jest film? Fabuła, opis

Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Zdjęcia do filmu kręcono w Szeligach, Słomczynie, Wieliszewie, Cieciszewie i Skrzeszewie. Data premiery w Polsce to 13 października 2023 roku.

Źródło: "Chłopi" z kolejnym sukcesem. Polski film podbije zagraniczne kina?