Chester Bennington nie żyje. Kim był lider Linkin Park?

i

Autor: fot. youtube.com / kanał Linkin Park Chester Bennington nie żyje. Kim był lider Linkin Park?

Chester Bennington - kim był? To musicie o nim wiedzieć

2021-07-20 8:37

Kim był Chester Bennington? Przypominamy najważniejsze fakty na temat tragicznie zmarłego lidera Linkin Park.

Chester Bennington był artystą, który poruszał miliony osób na całym świecie. Niestety, muzyk popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku, pozostawiając pustkę, której nikt nie jest w stanie wypełnić. Kim był Chester Bennington? Na EskaROCK.pl przypominamy najważniejsze fakty z kariery i życia prywatnego lidera Linkin Park.

Co tam w środku gra - Royal Blood - Typhoons

Chester Bennington - dzieciństwo, rodzice, nałogi

Chester Bennington urodził się 20.03.1976 w Phoenix w stanie Arizona w południowo-zachodniej części USA. Jego matka była pielęgniarką, a ojciec detektywem policyjnym. Przyszły lider Linkin Park interesował się muzyką od najmłodszych lat, czerpiąc inspirację z takich artystów jak Depeche Mode oraz Stone Temple Pilots. Rodzice Chestera rozwiedli się, gdy ten miał 11 lat, a opiekę nad nim otrzymał ojciec. Po rozwodzie rodziców Bennington zaczął nadużywać alkoholu, marihuany, kokainy, LSD i metamfetaminy. Jak przyznawał w wywiadach, w późniejszych latach udało mu się pokonać nałóg narkotykowy.

Chester Bennington - dzieci, rodzina

Wokalista Linkin Park miał w sumie sześcioro dzieci. Dwie córki bliźniaczki o imionach Lila i Lily oraz czterech synów: Tyler Lee, Jaime, Isaiah i Draven Sebastian. Chester Bennington był dwukrotnie żonaty. Swoją pierwszą żonę, Samanthę Marie Olit, poślubił w 1996 roku. Ich małżeństwo rozpadło się w 2005 roku. Po rozwodzie z pierwszą żoną artysta związał się z ex-modelką Playboya, Talindą Ann Bentley. Para pobrała się w 2006 roku.

Chester Bennington - Linkin Park i inne projekty

Chester Bennington swoją karierę muzyczną rozpoczął w garażowych zespołach Sean Cowdell and His Friends? oraz Grey Daze. Po odejściu w 1998 roku z Grey Daze Chester miał spory problem ze znalezieniem nowego zespołu i był na tyle sfrustrowany, że chciał już rzucić muzykę. Przeprowadził się do Kalifornii, gdzie po udanym przesłuchaniu dołączył do Linkin Park, które wtedy nazywało się jeszcze Xero. Pierwsza płyta Linkin Park pt. Hybrid Theory ukazała się w 24.10.2000. Razem z zespołem, którego był frontmanem i wokalistą nagrał w sumie 7 albumów studyjnych. W 2005 roku założył swój poboczny projekt o nazwie Dead by Sunrise, z którym w 2009 roku wydał debiutancki album Out of Ashes. W maju 2013 roku Chester miał też okazję spełnić swoje wielkie marzenie z dzieciństwa i dołączyć do zespołu Stone Temple Pilots po śmierci wokalisty Scotta Weilanda. Ostatni album Linkin Park pt. One More Light ukazał się 19 maja 2017 roku.