Charles Manson nie żyje - kim był i dlaczego inspirował rockmanów?

2017-11-20 15:56
Charles Manson - kim był i dlaczego inspirował rockmanów?
Autor: Charles Manson/screen: youtube.com/user/CBSNewsOnline

Charles Manson nie żyje - słynny przestępca zmarł w wieku 83 lat. Manson był symbolem zła w USA i jednocześnie inspiracją dla gwiazd rocka. Dlaczego ten człowiek inspirował artystów?

Charles Manson to postać, która na stałe wpisała się do popkultury i to nie tylko w USA. 19 listopada słynny przestępca zmarł, jednak o jego postaci będzie głośno jeszcze przez wiele lat. Dlaczego?

Marilyn Manson i Stone Sour w Polsce 2018: BILETY, DATA, MIEJSCE


Z kolei Rob Zombie podkreślał w wywiadach, że postać Mansona budzi w nim ogromną fascynację:

Dla mnie cokolwiek związanego z tym, co stało się z Charles'em Mansonem, jest naprawdę fascynujące. Każda książka, każdy film, każdy artykuł, który mogę dostać w swoje ręce, związany z tym przestępstwem, muszę mieć. Jakiekolwiek nowe zdjęcie, nie mogę się oprzeć. Jest w nim tyle warstw i to jest tak dziwna historia, a wiąże się z nią tak wiele czynników. Po prostu nigdy nie przestaje mnie fascynować. (...) Kiedy przeprowadziłem się do Los Angeles w 1991 roku, jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziłem, był dom na Cielo Drive, gdzie zamordowano Sharon Tate. Wszystko, co mogłem znaleźć w 'Helter-Skelter', odwiedzałem.Trent Reznor jedną z najsłynniejszych płyt Nine Inch Nails - 'The Downward Spiral' nagrywał w pokoju, w którym zamordowano Sharon Tate. Muzyk, w latach 90-tych kupił dom, w którym miała miejsce makabryczna zbrodnia i jak często wspominał:


To miejsce ma tak specyficzną aurę... Tego nie da się wyjaśnić, tutaj mogę spokojnie pracować.

John Lennon ofiarą dekomunizacji ulic w Warszawie

Szczegóły pogrzebu Charlesa Mansona nie są znane. Prawdopodobnie wszystko odbędzie się bez udziału mediów.