Buty za 4 miliony

i

Autor: Canva Buty za 4 miliony

Buty za 4 mln złotych? To nie żart! Zobacz, jak wyglądają

2021-04-14 13:22

Jeżeli kiedykolwiek byliście w rozterce ile wydać na ulubioną parę butów, to dziś z pewnością złapiecie się za głowę. Na sprzedaż już niebawem mają trafić buty, których cena jest tak samo niezwykła jak i sama aukcja, na której można dokonać zakupu. Za ten konkretny model i tą konkretną parę trzeba będzie zapłacić bagatela - 4 miliony złotych! Jak to możliwe, że buty, które przecież z biegiem czasu niszczą się kosztują aż tyle?

Tutaj z odpowiedzią przychodzi znana i słynna na całym świecie firma Nike. To właśnie ona odpowiada za projekt i wykonanie tych droższych niż Lamborghini butów.

Jak wyglądają buty za 4 mln?

Zapewne ciekawi Was jak wyglądają buty za 4 miliony złotych. Niestety nie są wykonane ze złota i przyozdobione diamentami, co mogłaby sugerować cena, ale za to są zdjęte prosto z nóg gwiazdy światowej klasy i zaiste mieliście okazje już je zobaczyć w telewizji - pewnie przypadkiem, ale jednak. Jak informuje dom aukcyjny Sotheby's, który odpowiada za licytację, to słynne prototypowe buty Yeezy od Kanyego Westa! Z wyglądu przypominają raczej klasyczne sneakersy, są stonowane, ale podobno bardzo wygodne i w tym cały szkopuł.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Egzemplarz, o którym dziś Wam opowiadamy ma kosztować dokładnie milion dolarów, a to przy aktualnym kursie walut daje blisko 4 miliony złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za parę na pozór zwyczajnych butów, które gwiazda muzyki założyła tylko raz w 2008 roku na znaną na całym świecie galę rozdania Nagród Grammy.

Buty za 4 mln złotych - model prototypowy

- Nike Air Yeezy I i Air Yeezy II wciąż są jednymi z najbardziej pożądanych egzemplarzy obuwia w historii. Dlatego też ich cena jest jedną z najwyższych w historii - dowiadujemy się czytając gotowy już opis aukcji. Aukcja głośno komentowana jest również w mediach społecznościowych, a sam dyrektor streetwearu i współczesnych gadżetów w Sotheby's w rozmowie z dziennikarzami mówi tak: - Ta para butów jest kluczowa w rozwoju marki Yeezy, która obecnie jest jedną z najważniejszych firm w historii mody. Kanye przedstawił je na scenie w 2008 roku i oczarował fanatyków obuwia, którzy przez kilka miesięcy nie byli w stanie zidentyfikować butów. Jego owoce współpracy z Nike, a potem z adidasem, od 13 lat podnoszą ciśnienie wszystkim sneakerheadom na świecie. Tę wyjątkowa parę butów można oglądać w  Hong Kong Convention and Exhibition Centre począwszy od 16 kwietnia, aż do 21 kwietnia 2021 roku. Zerknijcie poniżej i zobaczcie już teraz buty, które przypomnijmy nie będą kosztować mniej niż okrągły milion dolarów amerykańskich.

Sonda
Gdybys mógł - wydałbyś 1 milion dolarów na tę parę butów?