Bridgertonowie: jak serial zaadaptuje książkę Eloise? Fani domagają się zmian!

i

Autor: Netflix Bridgertonowie: jak serial zaadaptuje książkę Eloise? Fani domagają się zmian!

Popularne seriale

“Bridgertonowie”: jak serial zaadaptuje książkę Eloise? Fani domagają się zmian!

2024-06-17 0:17

Trzeci sezon “Bridgertonów” za nami i fani zastanawiają się, co dalej. I choć nie wiemy jeszcze, na czyich losach skupi się kolejna odsłona, w sieci pojawiły się już głosy dotyczące przyszłości Eloise. Czy tym razem serial będzie wierny książce?

Nie jest tajemnicą, że “Bridgertonowie” to serial zaledwie luźno inspirowany książkami Julii Quinn, co niejednokrotnie wywołało mieszane uczucia u fanów. Z jednej strony dominuje pogląd, że hit Netflixa jest lepszy od pierwowzoru, gdyż zmieniając wydarzenia mocno je “ulepsza”, z drugiej zaś trzeci sezon dowodzi, że nie wszystkie pomysły scenarzystów są trafione (tak, mamy na myśli Michaelę Stirling). W przypadku Eloise niemal wszyscy są jednak zgodni – serial powinien zignorować książkę i diametralnie zmienić losy tej bohaterki.

SPRAWDŹ TEŻ: Lady Featherington jakiej nie znacie! Bez kostiumu i peruki Polly Walker wygląda zupełnie inaczej

“Bridgertonowie” – historia Eloise zostanie zmieniona?

Teoria głosi, że Eloise przypadnie piąty sezon “Bridgertonów”, ale na obecną chwilę to nic pewnego. Wiemy natomiast, jak potoczyła się jej historia w książce – w dużym skrócie jako 28-letnia “stara panna” Eloise rozpoczęła korespondencję z sir Phillipem Crane’em, tym samym z którym obecnie związana jest Marina. Panna Thomson targnęła się bowiem na swoje życie, a panna Bridgerton zaczęła pocieszać owdowiałego mężczyznę i tak go pocieszała, że ostatecznie została jego żoną. I, zdaniem fanów, ich małżeńskie pożycie nijak ma się do serialowego charakteru Eloise.

Tym samym na TikToku rozgorzała dyskusja dotycząca ekranizacji “Oświadczyn” Julii Quinn. Fani tego uniwersum, a już zwłaszcza Eloise, są zdania, że skoro i tak serial nie trzyma się kurczowo książek, dalsze losy ich ulubienicy powinny zostać wymyślone na nowo. Ale czy scenarzyści rzeczywiście pójdą tą drogą? Na odpowiedź na to pytanie poczekamy zapewne jeszcze przez długi czas.

“Bridgertonowie”, 4 sezon – kiedy nowe odcinki pojawią się na Netflixie?

Dokładna data debiutu czwartego sezonu “Bridgertonów” nie jest jeszcze znana. Showrunnerka serialu zdradziła jednak, że na nowe odcinki poczekamy raczej na pewno do 2026 roku. I choć między drugim i trzecim sezonem również zaliczyliśmy dwuletnią przerwę, czas oczekiwania umilił nam debiut “Królowej Charlotty”, a na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by kolejny spin-off miał się najbliższym czasie pojawić. Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość.

“Bridgertonowie” – jak dobrze pamiętasz poprzednie sezony?

Pytanie 1 z 8
Podczas swego debiutu Daphne Bridgerton zyskała tytuł diamentu sezonu:
Bridgertonowie QUIZ: jak dobrze pamiętasz poprzednie sezony? Nie spraw zawodu Lady Whistledown!
Bridgertonowie sezon 3 - wywiad
Listen on Spreaker. Źródło: “Bridgertonowie”: jak serial zaadaptuje książkę Eloise? Fani domagają się zmian!