Brian May odpowiedział, dlaczego gra na gitarze monetą

i

Autor: screen: https://youtu.be/YzoyDILKlhY

Brian May odpowiedział, dlaczego gra na gitarze monetą

2021-06-10 12:03

Brian May jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie, którego styl jest inspirujący dla wielu muzyków młodego pokolenia. Dlaczego gitarzysta gra przez tyle lat, używając monety? Wszystko wyjaśniło się w niedawno udzielonym wywiadzie.

Brian May jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie, którego styl gry stał się inspiracją dla wielu młodych artystów. Przez wiele lat, współzałożyciel Queen grał i nadal gra monetą zamiast kostką, co dla wielu jest zaskoczeniem. Dlaczego akurat monetą? O tym muzyk opowiedział w jednym z wywiadów.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Brian May odpowiedział, dlaczego gra monetą, a nie kostką

W wywiadzie dla BBC, gitarzysta Queen powiedział wprost:

Stosowałem miękkie kostki, bo myślałem, że tak będzie można grać szybciej. Stopniowo jednak odkryłem, że potrzebne mi są coraz twardsze kostki. Im twardsza, tym lepiej czujesz struny. Zacząłem więc stosować monetę i okazała się idealna. Sześciopensówka ma jeszcze jedną zaletę – jest na tyle twarda, żebyś dobrze czuł strunę, ale na tyle miękka, żeby nie pękła struna. I ma ząbkowaną krawędź. Jeśli uderzyć nią pod odpowiednim kątem, uzyskasz miłe brzmienie.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny