Barry Gibb i Dolly Parton we wspólnym singlu Words

i

Autor: Matriały prasowe

Barry Gibb i Dolly Parton we wspólnym singlu "Words"

2021-01-07 11:08

Dwie legendy światowej sceny muzycznej: Barry Gibb i Dolly Parton połączyły talenty w nowej wersji utworu “Words” z repertuaru niezapomnianych The Bee Gees.

„Words” to trzeci singiel pochodzący z nowego albumu Barry’ego Gibba pt. „GREENFIELDS: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1”, który ukaże się 8. stycznia 2021.

Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór „Words of Fool” w duecie z nagrodzonym Grammy Jasonem Isbellem, a drugim „Butterfly” w interpretacji Davida Rawlingsa & Gilliana Welcha.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Sir Gibb by ocalić od zapomnienia muzykę The Bee Gees zaprosił do kultowego studia RCA w Nashville (tego samego, w którym magię tworzyli Elvis Presley, Willie Nelson i wiele innych legend) znakomitych Artystów, których od zawsze podziwiał. Obok Dolly Parton, na płycie w repertuarze braci Gibb, w duetach z Barrym pojawią się światowej sławy goście: Alison Krauss, Olivia Newton-John, Sheryl Crow, Miranda Lambert, Keith Urban, Brandi Carlile, David Rawlings & Gillian Welch, Jason Isbell, Jay Buchanan, Little Big Town i Tommy Emmanuel. Za produkcję płyty odpowiada laureat Grammy Dave Cobb.

Muzyk tak mówi o tym wydawnictwie:

Czuję, że Maurice i Robin pokochaliby ten album z różnych powodów. Chciałbym, abyśmy mogli nagrywać go wszyscy razem… Czułem ich obecność w studiu.

Na HBO Go można oglądać dokument o Braciach Gibb w reżyserii Franka Marshalla “The Bee Gees: How Can You Mend A Broken Heart”.