Apokawixa - pierwszy polski film o zombie w kolejnej zapowiedzi. Kiedy premiera?

2022-08-11 18:51 Natalia Nowecka
Apokawixa: zwiastun, fabuła, obsada, data premiery pierwszego polskiego filmu o zombie
Autor: materiały prasowe/ Grzegorz Press/Watchout Studio Apokawixa: zwiastun, fabuła, obsada, data premiery pierwszego polskiego filmu o zombie

Nadciąga "Apokawixa", czyli pierwszy polski film o zombie! W obsadzie popularne gwiazdy polskiego kina, a zwiastun zapowiada... ciekawą produkcję. Kiedy premiera?

Polskie kino grozy stawia coraz odważniejsze kroki. Po sukcesie slashera "W lesie dziś nie zaśnie nikt" nadszedł czas na pierwszą rodzimą produkcję o zombie. "Apokawixa" zapowiada się zarówno tandetnie, jak i intrygująco. Zobaczcie zwiastun.

Apokawixa: ZWIASTUN pierwszego polskiego filmu o zombie

Zapowiedź filmu "Apokawixa" prezentuje się następująco:

"Apokawixa" to najnowsze dzieło Xawerego Żuławskiego, które przybliży nam losy grupy maturzystów. Zmęczeni kolejnymi lockdownami wyruszają nad morze i niezrażeni niepokojąco wysokim stężeniem sinic w Bałtyku (a także przypadkami dziwnych zakażeń) postanawiają zorganizować melanż życia. Sytuacja szybko wymyka się jednak spod kontroli, a gdy wybucha epidemia zombie, szalona impreza zmienia się w walkę o przetrwanie. 

To pierwszy polski film zombie. Jest to film rozrywkowy, psychodeliczno-przygodowy, o młodych, ale nie tylko dla młodych. Mam nadzieję, że widzowie będą się dobrze bawili podczas projekcji "Apokawixy" - tymi słowami reżyser skomentował swoją najnowszą produkcję. 

Apokawixa: kiedy premiera?

W rolach głównych zobaczymy głównie młodych i początkujących aktorów, takich jak Mikołaj Kubacki, Waleria Gorobets, Natalia Pitry, Mikołaj Matczak, Marta Stalmierska i Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Na drugim planie znalazł się zaś szereg popularnych gwiazd z Sebastianem Fabijańskim, Tomaszem Kotem i Cezarym Pazurą na czele. "Apokawixa" znalazła się w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się będzie w dniach 12-17 września. Do kinowej dystrybucji trafi zaś 7 października. 

Sonda
Planujesz obejrzeć ten film?

Zombie - jak dobrze znasz słynne filmy z żywymi trupami" w roli głównej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się właściciel bogatej plantacji, który chciał doprowadzić do poślubienia Madeleine Short, bohaterki filmu “Białe zombie” (1932) przez uczynienie z kobiety zombie?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3