Znacie ich z piosenek o sadze Władca Pierścieni. Na Święta zaskoczyli coverem

i

Autor: YouTube

Znacie ich z piosenek o sadze "Władca Pierścieni". Na Święta zaskoczyli coverem

2022-12-28 10:34

Brzmienia Blind Guardian podrobić się nie da. Charakterystyczne śpiewne harmonie na gitarach, potężny głos wokalisty i operowe aranżacje wyróżniają ten zespół na tle ogromnej sceny powermetalowej. Choć już przyzwyczailiśmy się do tego, co serwują nam od lat, okazało się, że potrafią zaskoczyć.

Absolutnie nie dziwimy się wszystkim, których w Święta męczy nadmiar miałkich aranżacji kolęd, bezpłciowe świąteczne piosenki w radiu oraz głośnikach centrów handlowych oraz oczywiście przyprawiająca o mdłości ilość Mikołajów, aniołków, bombek, gwiazdek i czego tam jeszcze fabryka w Chinach dała. Jednak tego świątecznego kawałka po prostu nie możemy pozwolić Wam przegapić.

Eska ROCK omawia nowości! Queen, RHCP, Green Day … | Dobrze Rockuje #1

Blind Guardian wziął na warsztat prawdziwy klasyk. Piosenka, którą jako pierwszy wykonywał zespół Slade, w wykonaniu niemieckich metalowców brzmi świeżo i energetycznie. Przy okazji pokazali swoje poczucie humoru nawiązując do strojów i stylistyki swoich bohaterów z lat siedemdziesiątych.

Warto tu wspomnieć, że oryginalny singiel Slade w Wielkiej Brytanii sprzedał się, także w formie cyfrowej, w łącznym nakładzie 1,32 milionów kopii. W pierwszym tygodniu po premierze w 1974 roku kupiło go pół miliona osób. Imponujące prawda? Trzeba jednak przyznać, że prawie czterdzieści lat później kawałek wciąż brzmi potężnie, a przez te lata doczekał się dziesiątek coverów. Obejrzyjcie ten najnowszy od Blind Guardian tutaj:

Na koniec jeszcze dobra wiadomość: Blind Guardian w przyszłym roku zagra nad Wisłą. Już teraz możecie sobie wpisać w kalendarze dwie daty: 25 września w klubie A2, we Wrocławiu oraz 26 września w warszawskiej Progresji.