Zespół Taint przerobił numer Måneskin. Tak brzmi mocna wersja numeru 'I Wanna Be Your Slave' [WIDEO]

i

Autor: Matriały prasowe

Zespół Taint przerobił numer Måneskin. Tak brzmi mocna wersja numeru 'I Wanna Be Your Slave' [WIDEO]

2022-02-28 13:44

Sukces Maneskin na Eurowizji pokazał, że wciąż jest miejsce na muzykę rockową w mainstreamowych mediach oraz sprawił, że muzyka alternatywna zaczęła ponownie wychodzić z podziemia na zasłużony piedestał. Grupa Taint postanowiła zrobić cover numeru 'I Wanna Be Your Slave', który został mocno podkręcony.

Jak przekazuje zespół:

Wybraliśmy ten utwór, ponieważ jest on dla nas powiewem świeżości i młodzieńczego buntu. Wzbogaciliśmy go jednak o elementy charakterystyczne dla nas - mocne gitary i intensywną sekcję rytmiczną. W nagraniach oraz klipie wystąpił gościnnie Tomasz Wącirz z zespołu Transgresja tworząc sample i elektronikę.

Nagrań dokonano w Pszczyńskim Wally Studio we współpracy z Michałem Walą. Teledysk nakręcono w Bielskim ''Black Colour Studio'' we współpracy z Sergey'em Stovba. Nagrania zostały dofinansowane przez Pszczyńskie Centrum Kultury.

Co tam w środku gra? - Motorhead - The best of

TainT - Zespół czterech facetów pełnych energii i determinacji by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Pochodzi z Pszczyny, istnieje od 2014 roku, jednak obecnyskład uformował się z początkiem 2020 roku. Wykonuje muzykę z pogranicza Alternative Groove Metal oraz Nu-Metal. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę EP pt. 'Under Control' w 2020 roku, a obecnie pracuje nad kolejną EP pt. 'Looking For Myself'.

Skład:

  • Kacper Kamiński (wokal)
  • Mateusz Pydyn (gitara)
  • Krystian Mucha (bass)
  • Grzegorz Ryskalok (perkusja)

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia