Ocean

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Roland Okon

muzyczne nowości

Zespół Ocean powraca w najlepszym stylu! Album "Stare dusze" już jest

2024-05-17 14:53

Zespół OCEAN częstuje fanów nowym, świeżo upieczonym albumem z równie smacznym składem. Po bardzo dobrze przyjętych trzech singlach - „Zatrzymaj mnie”, "O ciszy” oraz „Sam” dzielą się całością premierowego materiału.

Pierwotnie mieliśmy tylko spotkać się w studiu, żeby pomuzykować i sprawdzić jaka jest między nami chemia. Było to nasze pierwsze spotkanie, nie robiliśmy wcześniej żadnych prób. Sesja została zabukowana na cały tydzień, ale po trzech czy czterech dniach album był w zasadzie nagrany. Nagrywaliśmy wszyscy razem, na przysłowiową setkę, tak aby uchwycić prawdę o tych piosenkach oraz prawdę o nas w tamtym czasie - tak o albumie „Stare dusze” - mówi wokalista zespołu Maciej Wasio.

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

O zespole

OCEAN uchodzi w naszym kraju za pioniera nośnego, surowego rocka, naturalnie zakorzenionego w latach 90tych. Zespół ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych, nominacje do nagrody Fryderyka, setki koncertów, w tym te u boku takich gwiazd jak Rammstein, Kings of Leon, Limp Bizkit, Gojira, Bush czy Beyonce oraz występy na największych festiwalach w kraju (Orange Warsaw Festiwal, Jarocin Festiwal, Capital of Rock) i za granicą (Sziget Festival, Reeperbahn). Kwintesencja stylu grupy, została uchwycona na najnowszej płycie, w której nagraniu poza liderem grupy Maciejem Wasio, uczestniczył Piotr „Quentin” Wojtanowski, Radosław Owczarz oraz Maciej Mąka.

Najlepsze albumy w dorobku Megadeth: