Europe

i

Autor: CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER

Wiadomości

Zespół Europe otrzymał nagrodę od rządu Szwecji

Muzycy formacji Europe otrzymali nagrodę specjalną od szwedzkiego rządu. Wyróżnienie przyznano w ramach podziękowania za działania na rzecz eksportu muzyki poza granice kraju.

Zespół Europe z kolejnym wyróżnieniem. Muzycy otrzymali nagrodę od rządu

Formacja Europe, najbardziej znana z gigantycznego przeboju "The Final Countdown", została uhonorowana specjalną nagrodą od szwedzkiego rządu. Muzycy otrzymali ją z rąk Johana Forssella, ministra do spraw pomocy rozwojowej i handlu zagranicznego. Miało to miejsce 10 kwietnia. 

Jesteśmy bardzo zaszczyceni otrzymaniem specjalnej nagrody od rządu za wieloletni wkład w szwedzki eksport muzyki. Dziękujemy wszystkim, którzy tam byli i za całe wsparcie – napisali, w mediach społecznościowych, muzycy Europe. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Szwedzcy muzycy w dalszym ciągu odnoszą międzynarodowe sukcesy i jestem naprawdę dumny, że mogę wręczyć tegoroczne nagrody. Szwedzki eksport muzyki przynosi miliardy, a to przyczynia się do tworzenia miejsc pracy, rozwoju branży muzycznej i szerzenia pozytywnego wizerunku Szwecji poza granicami. Chcemy za to podziękować – dodał z kolei Forssell.. 

Przypomnijmy: formacja Europe powstała w 1979 roku. Stała się popularna siedem lat później za sprawą albumu "The Final Countdown", na którym znalazły się takie utwory, jak tytułowy czy "Carrie". Wspomniane kompozycje okazały się wielkimi przebojami na całym świecie. W 1992 z powodu wewnętrznych nieporozumień doszło do rozpadu grupy. Zespół Europe jednak powrócił. W 2004 wznowił działalność. Od tamtej pory grupa wydała sześć studyjnych albumów. Ostatni z nich, zatytułowany "Walk the Earth", ukazał się w 2017. 

Obecnie zespół szykuje się do wydania kolejnego studyjnego krążka. Pod koniec września ubiegłego roku w sieci pojawił się premierowy utwór "Hold Your Head Up". Sam album ma się jednak ukazać dopiero w 2025. To jednak nie wszystko. Muzycy zapowiedzieli także film dokumentalny opowiadający historię zespołu. Ma on pokazać drogę Europe od powstania, przez sukcesy w połowie lat osiemdziesiątych, ciężkie czasy w kolejnej dekadzie, aż po współczesność. 

Europe zagra ponownie w Polsce

W tym roku formacja Europe odwiedzi nasz kraj. Grupa zagra 26 lipca na PGE Narodowym w Warszawie w ramach imprezy Warsaw Rocks (główną gwiazdą będzie natomiast zespół Scorpions). Tego dnia na scenie zaprezentują się także Dżem oraz Omega Testamentum. 

Bilety cały czas są w sprzedaży. 

Kogo wciąż brakuje w Rock and Roll Hall of Fame? Oto nasz TOP10: