Zakk Wylde o grunge’u: Nie zauważyłem go

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=b8dG5fSsALI

Zakk Wylde o grunge’u: W ogóle go nie zauważyłem

2021-11-15 9:34

Mówi się, że grunge był ostatnią, dużą rewolucją w historii muzyki, która zmieniła wszystko. Trudno było przejść obojętnie obok takich zespołów jak Nirvana, Soungarden, Pearl Jam czy Alice In Chains. Jednak Zakk Wylde twierdzi, że nie zauważył tego gatunku.

W historii muzyki jest kilka momentów, które zapisały się bardzo wyraźnie i mówi się o nich, że to pewnego rodzaju punkty zwrotne. Jednym z nich, jest z pewnością pojawienie się grunge'u, który mocno namieszał w latach 90-tych. Trudno było przejść obojętnie obok takich zespołów jak Nirvana, Soungarden, Pearl Jam czy Alice In Chains. Jednak Zakk Wylde twierdzi, że w ogóle nie zauważył tego gatunku.

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Zakk Wylde twierdzi, że nie zauważył grunge'u. Jak to możliwe?

W wywiadzie dla 'Ultimate Classic Rock' Zakk Wylde powiedział, że totalnie nie zauważył grunge'u:

W ogóle go nie zauważyłem. Żyłem we własnym, małym świecie. Nie zauważyłem żadnych zmian na scenie muzycznej – dopiero parę lat później zdałem sobie z tego sprawę. Ale wszystko dzieje się cyklami.

Czy wszystko przez to, że w 1991 roku Zakk zajęty był promowaniem niesamowicie popularnej płyty 'No More Tears' Ozzy'ego? Bardzo możliwe, chociaż ciężko uwierzyć w to, że sukces Nirvany nie trafił do Zakka.

Sonda
Który zespół z Wielkiej Czwórki Grunge'u jest twoim ulubionym?