Zack de La Rocha stanął na scenie po kontuzji! Czy to oznacza, że Rage Against the Machine wznowi trasę?

i

Autor: Invision/Invision/East News Zack de la Rocha ponownie na scenie

Zack de La Rocha stanął na scenie po kontuzji! Czy jest szansa na to, że Rage Against the Machine wznowi trasę?

2023-10-17 10:10

W sierpniu ubiegłego roku, bo zaledwie miesiącu koncertowania, zespół Rage Against the Machine odwołał wyczekiwaną od lat trasę koncertową, w tym występ w Polsce. Powodem była poważna kontuzja, jakiej uległ wokalista Zack de la Rocha. Minął ponad rok, a muzyk znów stanął na scenie! Czy to oznacza, że można spodziewać się powrotu formacji?

W lipcu ubiegłego roku na scenę powrócił w wielkim stylu zespół Rage Against the Machine. Formacja ogłosiła najnowszą trasę i wróciła do koncertowania po imponującej 11-letniej przerwie! Seria występów została ogłoszona jeszcze w lutym 2020 roku i objęła swoim zasięgiem także Polskę, pokazy zostały jednak przełożone ze względu na wybuch pandemii COVID-19. Formacja stanęła więc na scenie po raz pierwszy od 11 lat w lipcu ubiegłego roku, a miało to miejsce w w amerykańskim mieście East Troy.

Pokaz został bardzo dobrze oceniony przez fanów, jednak już na drugim koncercie kontuzji doznał wokalista Zack de la Rocha. Choć przez jakiś czas występował on w pozycji siedzącej, to jednak w połowie sierpnia ubiegłego roku grupa zdecydowała się odwołać europejską część trasy koncertowej, w tym oczywiście wyczekiwany pokaz w Polsce. Z czasem okazało się, że de la Rocha zerwał ścięgno Achillesa, co jest niezwykle bolesne i wymaga odpowiedniego leczenia. 

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Zack de la Rocha znowu na scenie!

Wszystko wskazuje na to, że te się powiodło! Wokalista dołączył na scenie do Run the Jewels, a miało to miejsce w czwartek 12 października. Muzyk udzielił się gościnnie w kawałku Close Your Eyes (And Count To Fuck) i był to jego pierwszy publiczny występ od nieco ponad roku!

Czy to oznacza, że jest szansa na to, że Rage Against the Machine wznowi trasę? A być może zdecyduje się na występ na nadchodzącej ceremonii Rock & Roll Hall of Fame, na której to jest jedynym z wyróżnionych w tym roku zespołów? Póki co nic na ten temat nie wiadomo, pozostaje uważnie śledzić kolejne kroki formacji!