Z okazji 22-lecia wydania płyty Kayah & Bregovic, artyści szykują niespodzianki

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=cKF2GjRAUtE

Z okazji 22-lecia wydania płyty Kayah & Bregovic, artyści szykują niespodzianki

2021-10-26 12:10

Już tej jesieni, jeden z najważniejszych duetów w historii polskiej muzyki obchodzi w tym roku 22-lecie wydania kultowego albumu – 'Kayah i Bregović'. Z tej okazji artyści wyruszą w trasę i w dniach 27, 28 oraz 29 października odwiedzą kolejno: Katowice, Gdańsk i Warszawę.

Album 'Kayah i Bregović' odgrywa wyjątkową rolę w historii polskiej muzyki rozrywkowej. To na nim znajdują się takie hity, jak 'Prawy do lewego', 'Śpij kochany, śpij', 'Byłam Różą' czy 'Nie ma, nie ma ciebie'. Wydany w 1999 roku krążek został sprzedany w ponad milionowym nakładzie, otrzymując jednocześnie status diamentowej płyty oraz wiele nagród muzycznych – m.in. 3 Fryderyki i 4 Super Jedynki. Mimo upływu lat, utwory z albumu nadal podbijają serca kolejnych pokoleń. Wyjątkowa energia, którą na scenie tworzy ten polsko-bałkańskiego duet, udziela się każdemu.

Wywiadówka - Grabaż

Tego, co przeżywamy na wspólnych koncertach z Goranem Bregoviciem i naszymi kochanymi Góralami, nie da się właściwie z niczym porównać. Publiczność jest tak fantastyczna i zaangażowana - dostajemy od nich całą masę pozytywnej energii. Niesamowicie jest obserwować, ile radości oraz wzruszeń przeżywają. Tym bardziej cieszę się, że organizatorzy naszych poprzednich koncertów ponownie zaprosili nas do przeżycia wspólnej przygody. Już nie mogę się doczekać! - Kayah.

Po licznych, zupełnie wyprzedanych koncertach i ogólnopolskich trasach koncertowych i występie podczas tegorocznej edycji FEST Festiwalu, Kayah i Goran Bregović powracają tej jesieni i zagrają w trzech miastach w Polsce.

Harmonogram koncertów:

  • 27.10.2021 - Spodek, Katowice
  • 28.10.2021 - Ergo Arena, Gdańsk/Sopot
  • 29.10.2021 - COS Torwar, Warszawa

Bilety są dostępne na www.followthestep.com, w bileteriach: EventimPolska i Going

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny