X Ambassadors

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

X Ambassadors prezentują czwarty singiel z albumu "Townie"

2024-03-29 15:53

X Ambassadors, czyli Sam Nelson Harris, Casey Harris i Adam Levin, przedstawiają nową piosenkę. „Follow The Sound of My Voice” to pełen mocy i miłości hołd stworzony przez Sama na cześć jego brata i kolegi z zespołu, Caseya.

To już czwarty utwór udostępniony przez zespół z jego nadchodzącego, nowego albumu studyjnego. „Townie” ukaże się w najbliższy piątek, 5 kwietnia nakładem Virgin Music. Płyta wyznacza nowy, fascynujący rozdział w karierze X Ambassadors, którzy powracają na niej do swoich korzeni. Tuzin głęboko osobistych utworów tworzy niezwykły obraz młodości spędzonej w niewielkim mieście i portret społeczności, która ukształtowała muzyków. Dotychczas XA, jak w skrócie przedstawia się zespół, opublikował pochodzące z niego utwory „Your Town”, „No Strings” i „Half-Life”.

O „Follow The Sound of My Voice” Sam opowiada w ten sposób:

Nie lubisz tłumów na festiwalu? Oto najlepsze rockowe i niszowe imprezy plenerowe w Polsce

Bałem się tej piosenki. Kiedy po raz pierwszy zacząłem myśleć o „Townie”, wpadłem na pomysł napisania tekstu o każdym członku zespołu. A to oznaczało, że będę musiał napisać także o moim bracie Caseyu. Żołądek natychmiast zawiązał mi się w supeł. Przeraziłem się. Nie tylko dlatego, że opisanie naszej relacji w jednej piosence wydawało się przytłaczające. Przede wszystkim oznaczało to bowiem, że będę musiał bardzo szczerze porozmawiać o oczywistej kwestii, którą wszyscy pomijają.

Casey jest niewidomy. Urodził się niewidomy z powodu choroby genetycznej zwanej zespołem Seniora-Løkena. Przez całe życie pomagałem mu poruszać się po świecie. Posługuje się laską, ale często prowadzę go też za rękę. A kiedy nie ma laski, a ja mam zajęte ręce, musi polegać wyłącznie na dźwięku mojego głosu. Tylko głos w ciemności wyciąga do niego dłoń.

Casey, bycie twoim bratem to najwspanialszy prezent, o jaki mogłem prosić. I za te wszystkie razy, kiedy wykorzystywałem cię do przepychania się na początek kolejki na lotnisku, będę cię kochać na zawsze.

Lista utworów na albumie Townie wygląda następująco:

 1. Sunoco
 2. Smoke on the Highway
 3. Your Town
 4. I’m Not Really Here
 5. Rashad
 6. (first dam)
 7. Fallout
 8. Women’s Jeans
 9. Half-Life
 10. Follow the Sound of My Voice
 11. Start A Band
 12. No Strings

Sprawdź ciekawostki o albumie "The Division Bell" Pink Floyd!