Wypadek na Pol'and'Rock Festival. Są poszkodowani

i

Autor: Oleg Marusic/REPORTER Wichura uszkodziła metalową konstrukcję na Pol'and'Rock Festival 2023

Wypadek na Pol'and'Rock Festival. Są poszkodowani

2023-08-03 19:56

Choć początek wakacji przywitał nas przepiękną pogodą, aura znacznie zmieniła się pod koniec lipca i nic nie wskazuje na to, by w sierpniu miało się to zmienić. Pogoda staje się szczególnie problematyczna, gdy w grę wchodzą festiwale plenerowe - wichury i ulewy stają się wtedy nie tylko czymś niewygodnym, ale też groźnym.

W czwartek 3 sierpnia, dokładnie o 15:00, wystartował tegoroczny Pol'and'Rock Festival. Wydarzenie potrwa do soboty włącznie i ponownie zawitało na teren Lotniska Czaplinek-Broczyno. Bramy "Najpiękniejszego festiwalu świata" otworzyły się już we wtorek 1 sierpnia o godzinie 12:00 i to wtedy zaczęli pojawiać się na nim pierwsi festiwalowicze, powoli szukający dla siebie miejsca chociażby na polu namiotowym. Niestety, od samego początku organizatorom przeszkadza ten sam przeciwnik, z którym zmagają się chociażby zarządzający Wacken Open Air - pogoda.

Pol’and’Rock Festival - 10 występów, które przeszły do historii imprezy

Wypadek na terenie Pol'and'Rock Festival

Sytuacja pogodowa w czwartek 3 sierpnia była szczególnie trudna na północy Polski. Na terenie tym miały miejsce silne wichury i burze. To właśnie warunki atmosferyczne doprowadziły do wypadku, do jakiego doszło na terenie Pol'and'Rock Festival. Jak podał Tomasz Kubiak, rzecznik rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w zachodniopomorskiem, doszło do zawalenia się metalowej konstrukcji, a dokładnie, jak podaje Onet, jednej z wież lokalizacyjnych. Poszkodowane zostały trzy osoby, którym natychmiastowo została udzielona pomoc, a na miejscu pojawiło się pięć jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Zdarzenie miało miejsce przy głównym pasażu, około kilometr od głównej sceny.