rockowe newsy

Wszystko jasne - Metallica zagra w Fortnite! Kiedy będzie można zobaczyć wyjątkowy występ?

2024-06-13 14:57

Coraz więcej gwiazd łączy siły ze światem Fortnite. Twórcy jednej z najpopularniejszych na świecie gier wiedzą co robić, przy przyciągać nowe rzesze odbiorców. Właśnie trwa trzeci sezon Fortnite Festival i wiadomo już oficjalnie, że dosłownie za moment do wirtualnego świata zawita Metallica! To przyciągnie nowe rzesze fanów?

Wszystko zaczęło się w 2017 roku, kiedy to premierę miała gra "Fortnite: Save the World", a jej śladem szybko podążyła kolejna odsłona, czyli "Fortnite Battle Royale", która w dużej mierze przyczyniła się do rozpopularyzowania tytułu na całym świecie. Dziś marka Fortnite, którą tworzą także "Fortnite Tryb Kreatywny" i "Fortnite Królewska Impreza" należy do grona najpopularniejszych na świecie, a takie elementy, jak proste zasady, darmowy dostęp, dostępność na większości dużych platform, ciekawa warstwa wizualna oraz wciągająca fabuła powodują, że do świata Fortnite od lat witają co roku miliony graczy.

Pomysłodawcy marki postanowili w pewnym momencie połączyć siły ze światem muzyki, tworząc format "Fortnite Festival". W jego ramach wirtualne koncerty w grze zagrali już m.in. Lady Gaga, The Weekend czy Billie Eilish. Teraz przyszedł czas na formację, która może wcale nie do końca kojarzy się ze światem Fortninte!

Metallica idzie w ekologię!

Metallica i Fortnite!

Obecnie trwa trzeci sezon "Fortnite Festival", otwarty dokładnie 23 kwietnia "występem" właśnie Billie Eilish. Czas, kiedy to amerykańska gwiazda była "headlinerką" formatu zakończył się 13 czerwca o godzinie 6:00 czasu polskiego i wiadomo już oficjalnie, że następnie w ramach akcji dane nam będzie zobaczyć w wydaniu wirtualnym właśnie Metallikę!

Metallica jest pierwszym zespołem, który przejmie scenę w Fortnite. Gracze będą mieli do dyspozycji specjalny tryb Metalliki w Fortnite Festival, Battle Royale, LEGO Fortnite, Rocket Racing i wielu innych od 13 czerwca.

W ramach nowego doświadczenia muzycznego w świecie Fortnite, zespół zorganizuje koncerty „Metallica: Fuel. Fire. Fury”, które odbędą się 22 i 23 czerwca. Wybudowane za pomocą Unreal Editor przez studio Magnopus, koncerty „Metallica: Fuel. Fire. Fury” to zupełnie nowy, grywalny koncert, który zabierze graczy przez sześć ulubionych utworów Metalliki. Tematyczny gameplay i intensywność porównalna do tej, jakiej można doznać na występach na żywo, sprawią, że Metallica w Fortnite stanie się niezapomnianym przeżyciem.

22 i 23 czerwca koncert odbędzie dostępny w następujących godzinach – będą to jedyne możliwości, by doświadczyć „Metallica: Fuel. Fire. Fury” na żywo:

Sobota, 22 czerwca:

  • 20:00 czasu polskiego
  • 23:00 czasu polskiego

Niedziela 23 czerwca:

  • 5:00 czasu polskiego
  • 16:00 czasu polskiego
  • 20:00 czasu polskiego
  • 23:00 czasu polskiego

James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo to twarze czwartego sezonu Fortnite Festival. Fani usłyszą żelazne klasyki takie jak „Enter Sandman”, „Ride the Lightning” i „Master of Puppets”.

Muzycy odwiedzą Fortnite nie tylko, by zagrać wirtualny koncert. Fortnite wprowadza Battle Stage, nowy sposób na współzawodnictwo. Tryb będzie dostępny także po zakończeniu współpracy z Metalliką. Czwarty sezon Fortnite Festival potrwa do 16 sierpnia.

Metallica zagra w Warszawie - koncert coraz bliżej!

Przypominamy, że Metallica wystąpi w Warszawie w dniach 5.07 i 7.07 na PGE Narodowym w ramach trasy M72 WORLD TOUR, promującej album „72 Seasons” wydany w 2023 roku. W sobotę, 6 lipca, w ramach METALLICA WARSAW TAKEOVER, odbędzie się szereg wydarzeń specjalnych.

Sprawdź się w quizie o Metallice:

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?