Współzałożyciel Slipknota REZYGNUJE z udziału w europejskiej trasie zespołu: Wrócę najszybciej, jak to możliwe

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anthony Scanga Shawn "Clown" Crahan nie jedzie w trasę ze Slipknotem

Współzałożyciel Slipknota REZYGNUJE z udziału w europejskiej trasie zespołu: "Wrócę najszybciej, jak to możliwe"

2023-06-07 10:24

Zespół Slipknot przygotowuje się do wyruszenia w trasę koncertową po Europie. Niestety, już wiadomo, że nie weźmie w niej udziału członek-założyciel formacji, Shawn "Clown" Crahan. W środę 7 czerwca rano grupa zamieściła w swoich social mediach oświadczenie - perkusista zdradził w nim powód swojej decyzji.

Slipknot ma za sobą bardzo pracowity rok. Większość 2022 roku zespół spędził w trasie, we wrześniu zaś wydał swój najnowszy album studyjny. Krążek The End, So Far spotkał się z dość ciepłym przyjęciem fanów, zyskał także dobre recenzje krytyków. Było to ostatnie wydawnictwo formacji, powstałe we współpracy z Roadrunner Records. W kwietniu tego roku wygasł kontrakt grupy z wytwórnią, a jej obecnie jedyny członek-założyciel, Shawn "Clown" Crahan, już zapowiedział, że Slipknot ma sporo planów na przyszłość, zarówno tych wydawniczych, jak i koncertowych. Niestety, muzyk chwilowo odsuwa kwestie zawodowe na bok...

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Shawn "Clown" Crahan nie zagra na europejskiej trasie Slipknota!

W środę 7 czerwca, koncertem w Austrii, formacja rozpocznie trasę po Europie. Niestety, tuż przed tym występem, w social mediach Slipknota pojawiło się bardzo krótkie oświadczenie, napisane w imieniu Clowna. Muzyk informuje w nim, że nie weźmie udziału w trasie. Wszystko to ze względu na problemy zdrowotne żony. Crahan zapewnia, że wróci na scenę tak szybko, jak będzie to możliwe, jednak aktualnie musi skupić się na rodzinie.

Chciałbym poświęcić chwilę, aby powiedzieć wszystkim, że wracam do domu, aby wesprzeć moją żonę, która zmaga się z pewnymi problemami zdrowotnymi i wrócę na trasę tak szybko, jak to możliwe. Przechodziliśmy przez to już wcześniej i jak zawsze doceniamy Waszą miłość i wsparcie - brzmi fragment oświadczenia.