Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne? Shawn Clown Crahan zdradza

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anthony Scanga Slipknot ma ukryty album, który zamierza wydać w 2023 roku?

Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne! Corey Taylor potwierdza

2023-08-21 13:19

Wśród fanów Slipknota od lat mówi się o w pełni nagranym, ale nigdy nie wydanym albumie zespołu. Kwestię potwierdzili sami zainteresowani, zdradzając nawet tytuł mitycznego wydawnictwa - "Look Outside Your Window" i ile dokładnie złożyć by się miało na niego utworów. Kiedy - i czy w ogóle - krążek ujrzy światło dzienne?

Za Slipknotem bardzo intensywny czas. Grupa koncertowała w ubiegłym roku na całym świecie, w tym w Polsce, a pod koniec września wydała swój najnowszy album studyjny. Krążek The End, So Far uzyskał bardzo dobre recenzje i trafił na liczne podsumowania najlepszych albumów, które ukazały się w 2022 roku. Przed formacją nie mniej ważny okres - wygasł już jej kontrakt z dotychczasową wytwórnią, co, według samych członków grupy, zapewni im w końcu prawdziwą swobodę twórczą. Ci, szczególnie Shawn "Clown" Crahan i Corey Taylor już snują plany na przyszłość. Pierwszy z Panów chciałby postawić na promocję pojedynczych singli i EP-ek, co tak naprawdę ma już miejsce, drugi zaś ma już gotowy pomysł na podwójny album koncepcyjny. Wygląda jednak na to, że Taylor i Crahan spotkali się gdzieś w połowie, a ich pierwszy duży krok po opuszczeniu wytwórni będzie dotyczył jeszcze innego pomysłu.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Slipknot - mityczny album zespołu ujrzy światło dzienne?

Już od lat fani zespołu mówią o jego tajemniczym albumie. Miał on zostać nagrany w 2008 roku, podczas sesji do krążka All Hope Is Gone - plotki te już kilka lat temu potwierdził Corey, mówiąc, że płyta ta utrzymana jest w dużo bardziej eksperymentalnym klimacie, który może przywodzić na myśl brzmienie Radiohead. Mówi się także, że na te mityczne wydawnictwo składa się w sumie jedenaście utworów.

W styczniu tego roku do tematu powrócił "Clown". W rozmowie z magazynem "Upset" zasugerował on, że jednym z pierwszych kroków Slipknota będzie skupienie się na wydawnictwie, zatytułowanym właśnie Look Outside Your Window. Crahan powiedział, że zespół nie ma większych planów na przyszłość, więc jest to dobry moment, by powrócić do tematu mitycznego wydawnictwa i nareszcie zaprezentować je fanom. Muzyk nie ukrywa, że naprawdę jest na co czekać, gdyż materiał przedstawia Coreya w świetnej formie wokalnej i prezentuje wartościowe teksty. Wprost mówi także, by nastawić się na to, że krążek ten może zirytować wiernych fanów grupy, jednak bardzo mu zależy, by materiał ten ujrzał światło dzienne. 

To niesamowity materiał. Nigdy nie usłyszysz drugiego takiego Coreya Taylora. Muzyka i słowa… To jedna z najlepszych rzeczy, jakie zrobiłem w swoim życiu - powiedział "Clown" w wywiadzie.

Corey Taylor mówi o wydaniu "Look Outside Your Window"!

Teraz do tematu powrócił Corey. Muzyk, który już za kilka tygodni wyda swój drugi, solowy album, w wywiadzie dla "NME" zdradził kolejne szczegóły! Wokalista powiedział, że tak naprawdę to jego wina, iż krążek nie ujrzał jeszcze światła dziennego, a to dlatego, iż skupia się on na własnych, pobocznych projektach. Taylor zaznaczył, że rozmawiał już na ten temat z "Clownem" i tak naprawdę ten ma już wybraną datę premiery. Według jego słów, Look Outside Your Window miałby ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku! Wokalista powtórzył po koledze, że jest to naprawdę inne, zupełnie magiczne wydawnictwo, coś, czego fani Slipknota zupełnie się nie spodziewają.

To naprawdę zabawne, że o tym wspominasz. Rozmawiałem o tym z Clownem pewnego dnia, a on powiedział: "Jednym z powodów, dla których to nie wyszło, jest to, że ciągle wydajesz swoje gó**o, co jest w konflikcie z tym, kiedy chcę to wydać!". Pomyślałem: "Ku**a, stary, dlaczego mi nie powiedziałeś?". On na to: „Ku**a, Taylor – po prostu masz za dużo tego wszystkiego!". Wygląda na to, że on ma już datę premiery, którą może w końcu ustalić, a ja obiecałem mu, że nie wydam niczego, co mogłoby to zrujnować. Myślę, że to będzie w przyszłym roku – w końcu, człowieku! Właśnie wróciłem i słuchałem tego wszystkiego i jest to takie odjechane i inne. Ludzie, którzy myślą, że brzmi to jak "Slipknot", bardzo się mylą. To nie brzmi jak nic, co kiedykolwiek zrobił Slipknot, dlatego jest to jego własna sprawa. Dla mnie to naprawdę dawno zaginiony album. Muzyka jest tak piękna, że ​​prawdopodobnie zawiera kilka moich ulubionych melodii, które stworzyłem, a ludzie naprawdę ją polubią. "Clown" wykonał naprawdę dobrą robotę - powiedział Corey w wywiadzie.