Wielki powrót zespołu Blenders! Szczegóły nowych działań

i

Autor: Materiały prasowe

Wielki powrót zespołu Blenders! Szczegóły nowych działań

2022-04-13 15:05

1 kwietnia swą oficjalną premierę w serwisach streamingowych miał singiel „Za pokojem”, pochodzący z wydanej prawie 27 lat temu debiutanckiej płyty zespołu Blenders - „Kaszëbë”. Od 8 kwietnia w cyfrze dostępny jest juże cały album. To zapowiedź powrotu kapeli w jej najmocniejszym, oryginalnym składzie oraz obecności ich muzyki w cyfrze - powrotu niespodziewanego, ale jak się okazuje, zdecydowanie przez fanów oczekiwanego!

Początek grupy Blenders to 1991 rok. Debiut koncertowy kapeli nastąpił zaledwie w dwa miesiące od utworzenia składu i miał miejsce na jednym z bardziej kultowych wydarzeń artystycznych - na scenie festiwalu Yach Film. Po niespełna 4 latach - w kwietniu 1995 roku - ukazał się debiutancki album grupy, „Kaszëbë”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte, doczekując się uznania ze strony branży w formie nominacji do nagrody Fryderyki (kategoria: Fonograficzny Debiut Roku).

Blenders to kapela, o której dużo się pisało, która grała na wielu wydarzeniach telewizyjnych, gościła na wielu studenckich juwenaliach, festiwalach, z czego największy był Przystanek Woodstock, a zapracowała sobie na to żywiołową, świeżą muzyką, porywającą do zabawy do dzisiaj, niezależnie od wieku słuchacza. Zespół występował na jednej scenie m.in. z Foo Fighters, Alphaville czy Ice-T, dał łącznie blisko 800 koncertów.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

"Ciągnik", "Biribomba", "Czuję, że ja muszę", "Włos to Włos", "Punkt G" "Poniedziałek", "Ona tu jest" to tylko kilka numerów z wydanych łącznie 4 albumów, które przypomną się prawie każdemu, a tym, którzy ich nie znają - wpadną w ucho i nie pozwolą o sobie zapomnieć na długo.

Po latach ciszy, Blendersi wracają w swym najmocniejszym, oryginalnym składzie i przypominają - trochę sobie, a trochę publiczności, (która przyjmuje ten powrót z entuzjazmem) - że nadal chcą i potrafią!

Aktualny skład zespołu:

  • Marcel Adamowicz
  • Glenn Meyer
  • Tomasz Urbański
  • Szymon Kobyliński
  • Sławomir Urbański
  • Mariusz Noskowiak

Phil Collins potwierdza koniec Genesis! Wspominamy największe hity zespołu