Whitesnake żegnają się z fanami! Zespół zagra także w Polsce. Kiedy i gdzie ich zobaczymy?

i

Autor: Materiały prasowe

Whitesnake żegnają się z fanami! Zespół zagra także w Polsce. Kiedy i gdzie ich zobaczymy?

2021-09-07 13:56

WHITESNAKE, legendarny rock 'n' rollowy zespół założony przez wokalistę Deep Purple oraz członka Rock and Roll Hall Of Fame DAVIDA COVERDALE’A, z dumą ogłasza pożegnalną trasę Farewell World Tour.

Po światowym sukcesie, jaki odniosła ostatnia płyta studyjna w dorobku Whitesnake, „Flesh & Blood” (2019 r.), zespół zagrał 65 koncertów w 30 krajach dla ponad 750 000 fanów.

Na pożegnalnej trasie formacja wykona utwory z 13 albumów studyjnych grupy, w tym swoje największe hity i piosenki z płyt, które zaliczane są do kanonu najlepszych albumów w historii rock'n'rolla na przestrzeni ponad 40 lat.

Grupa założona została w 1978 roku przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale'a, a płyty formacji wielokrotnie pokrywały się platyną, (m.in. "Trouble", "Lovehunter", "Ready an' Willing", "Come an' Get It" czy też  wybuchowa hard rockowa  “Slide It In” oraz przebojowy album „Whitesnake” z 1987 roku, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie). To właśnie z tych płyt pochodziło wiele hitów, które zawojowały listy przebojów na całym świecie, w tym 2 single z samego szczytu list: „Here I Go Again” i „Is This Love”, a także niezapomniany przebój „Still Of The Night”.

W 2020 i 2021 roku ukazały się 3 płyty, na których znalazły się  ponownie nagrane, zremasterowane i zremiksowane wersje największych hitów Whitesnake (“Love Songs", "The ROCK Album" oraz "The Blues Album" - “The Red, White & Blues Trilogy”).

Dzięki brawurze, talentowi i pasji Whitesnake stał się jednym z najpopularniejszych zespołów, a w 2022 roku formacja powróci ze zdwojoną siłą. Grupę, w skład której wchodzą: DAVID COVERDALE (wokal), REB BEACH (gitara/wokal), JOEL HOEKSTRA (gitara/wokal), MICHAEL DEVIN (bas/wokal), TOMMY ALDRIDGE (perkusja), MICHELE LUPPI (klawisze/wokal) i niezwykle utalentowany DINO JELUSICK (klawisze/gitara/wokal) wkrótce będzie można zobaczyć na żywo i w Polsce!

Co tam w środku gra - Acid Drinkers - Live 2014 & 2019

Whitesnake żegnają się z fanami! Zespół zagra także w Polsce. Kiedy i gdzie ich zobaczymy?

Polski koncert odbędzie się 12 czerwca, 2022 r. w TAURON Arena Kraków, a w roli gościa specjalnego wystąpi EUROPE. 

Ceny biletów w przedsprzedaży:

Płyta -  220 PLNSektory I kat. – 290 PLN

Sektory II kat. - 260 PLN

Bilety do nabycia od 10 września, godz. 10.00 na stronach:

shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl,