Wet Leg zremiksował Depeche Mode! Jak brzmi ta wersja Wagging Tongue?

i

Autor: David Fisher/Shutterstock/Rex Features/East News/Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Wet Leg remiksuje Depeche Mode!

Wet Leg zremiksował Depeche Mode! Jak brzmi ta wersja "Wagging Tongue"?

2023-07-10 13:49

Zespół Depeche Mode promuje swój najnowszy album, "Memento Mori", w ten najbardziej klasyczny sposób, czyli za pomocą singli i na trasie koncertowej, ale nie tylko! Jednym z projektów, towarzyszących płycie od samego początku, jest wydawanie przez zespół remixów różnych kompozycji z tej płyty. Jeden z nich stworzyła grupa Wet Leg.

O tym, że zespół Depeche Mode nie boi się eksperymentów - muzycznych, wizerunkowych i innych - wiadomo nie od dziś. Nikogo więc nie zaskoczył fakt, iż grupa, przy okazji promocji wydanego w marcu albumu Memento Mori, zdecydowała się połączyć siły z innymi artystami, by Ci stworzyli remiksy utworów, które znalazły się na płycie. Po zremiskowanych wersjach Ghosts Again, My Cosmos Is Mine, przyszedł czas na nowe odczytanie najnowszego singla - Wagging Tongue. Stworzenia remiksu podjął się m.in. zespół Wet Leg, na czele którego stoją Rhian Teasdale i Hester Chambers. Ich wersja znacznie różni się od oryginału, a w ucho rzuca się przede wszystkim, hmmm, zniekształcenie (?) wokalu Dave'a Gahana. Sprawdź poniżej!

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Kim są Wet Leg?

Zespół Wet Leg powstał w 2019 roku, a uwagę całego świata zwrócił na siebie dwa lata później, za sprawą singla Chaise Longue. W kwietniu 2022 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album grupy, który zadebiutował na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów, nagrodzono go także statuetką Grammy w kategorii Best Alternative Music Album. Obecnie formację postrzega się jako jedną z najbardziej obiecujących na rynku współczesnego brzmienia indie. Panie można było zobaczyć na żywo w Polsce całkiem niedawno - zagrały one jako support przed warszawskim koncertem Harry'ego Stylesa.