WARGASM debiutuje albumem „Venom”

i

Autor: Materiały prasowe WARGASM debiutuje albumem „Venom”

WARGASM debiutuje albumem „Venom”

2023-10-30 19:32

Debiutancki album londyńskiego duetu WARGASM nareszcie doczekał się premiery! „Venom” to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydawnictw tego roku.

Od chwili założenia naszego zespołu trzy lata temu, nękano i wypytywano nas o debiutancki album. Postanowiliśmy się nie spieszyć. Nareszcie jest – cięższy i bardziej napalony niż nasza dotychczasowa muzyka. Oto i „Venom”. Obrzydliwa zmowa euforii i przemocy. Oto i my. Mamy nadzieję, że sprawi że, coś poczujecie. W naszych żyłach jest puls, nie jesteśmy tacy sami jak oni x - Wargasm.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Oprócz wydanych wcześniej utworów „Modern Love”, „Bang Ya Head” z Fredem Durstem i „Do It So Good”, album zawiera dwanaście gwarantowanych hitów, w tym „Death Rattle” i tytułowy „Venom”. Na stronie zespołu trwa obecnie przedsprzedaż limitowanych winyli oraz nowego merchu.

Duet ogłosił niedawno kilka eventów, na których nie tylko podpisze płyty, ale i zagra z fanami w Guitar Hero. W ubiegłym tygodniu WARGASM wystąpił na Spotify Misfits 2.0 Anti-Prom w Londynie. Dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na rzecz organizacji Youth Music. Zespół dzielił scenę z takimi artystami, jak Jazmin Bean, Cody Frost, ALT BLK ERA, Deijuvhs i Tokky Horror.

Grupa zaprezentowała ostatnio singiel „Modern Love”, do którego stworzono niezwykły kinowy teledysk. Milkie określiła swój wokal w piosence jako „prawdziwy Britney moment na bazie Nine Inch Nails”.

Wcześniej artyści podzielili się singlem „Bang Ya Head” we współpracy z Fredem Durstem z Limp Bizkit. To połączenie kontrolowanego chaosu WARGASM z szalonym wybuchem energii – idealna propozycja na rave. Utwór kończy się liryczną salwą pomiędzy Milkie Way a Fredem. Fred nalega: „Keep banging your head until you’re breaking your neck”, na co Milkie odpowiada mu: „You’re in the jungle punk!”, nawiązując do klasycznego utworu Bizkit „My Generation”.

Na podbój rynku

W ubiegłym roku WARGASM supportował Limp Bizkit podczas trasy koncertowej. Ich współpraca była więc tylko kwestią czasu. To w pewnym sensie symboliczne przekazanie pałeczki – WARGASM ma szansę stać się nową, przekraczającą granice ikoną nu metalu.

Wcześniej duet wydał singiel „Do It So Good”. Utwór zgromadził już pół miliona odtworzeń. „Revolver” zwięźle podsumował go jako „ogniste wydawnictwo”. „Louder” nazwał piosenkę jednym z „najlepszych alt rockowych kawałków tygodnia”, chwaląc jej „hałaśliwe i zażarte” brzmienie. Siłę utworu bez wątpienia oddaje teledysk. Uwaga – sporo migających świateł!

WARGASM koncertował już z Enter Shikari i Limp Bizkit. Niedawno wyruszył w kolejną trasę – poza własnymi koncertami, grupa występuje w ramach supportu przed Coreyem Taylorem (Slipknot), Royal Blood i Baby Metal. Pod koniec listopada WARGASM dwukrotnie wystąpi w Polsce