Limitowane winyle zostały zremasterowane przez wieloletniego inżyniera The Who, Jona Astleya, oraz przygotowane do wydania LP przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. Wykorzystana technika half-speed masteringu zapewnia doskonałą jakość nagrania. Oba albumy zapakowane są w oryginalne okładki z obwolutami i certyfikatami autentyczności.
Dwa kultowe albumy
Zapowiedź reedycji „Quadrophenia” przypada na 50. rocznicę wydania albumu. Oryginalnie wydany w październiku 1973 roku album „Quadrophenia” to szóste wydawnictwo The Who. Ich druga rock opera przez wielu uważana jest za najlepszy album w dyskografii zespołu. Na płycie znalazły się takie utwory jak „Love Reign O’er Me”, „5.15” czy „Drowned”. Album skupia się na historii Jimmy’ego, modsa, który nie może odnaleźć się w życiu.
Siódmym albumem The Who był „The Who by Numbers”. Wyprodukowany przez Glynna Johnsa krążek ukazał się w październiku 1975 roku. Album dotarł do pierwszej dziesiątki po obu stronach oceanu. Znalazły się na nim utwory „Slip Kid” oraz „Squeeze Box”.
Po raz pierwszy wydany w październiku 1973 roku album „Quadrophenia” to szóste wydawnictwo The Who. Ich druga rock opera przez wielu uważana jest za najlepszy album w dyskografii zespołu. Na albumie znalazły się takie utwory, jak „The Real Me”, „5.15” czy „Love Reign O’er Me”. Album skupia się na historii modsa Jimmy’ego, który nie może odnaleźć się w życiu.
Zapowiedź reedycji „Quadrophenia” przypada na 50. rocznicę wydania albumu. Album ukaże się na podwójnym winylu zremasterowanym przez Jona Astleya w Close to the Edge i wyciętym przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. LP zapakowany jest w oryginalną okładkę typu gatefold z 44-stronicową książeczką, paskiem obi i certyfikatem autentyczności.
Jedna z największych rockowych grup na świecie
The Who to jedna z największych grup rockowych na świecie – aż 9 z ich albumów znalazło się w pierwszej dziesiątce w USA, a 10 w Wielkiej Brytanii. W UK pierwszą dziesiątkę podbiło także 14 singli zespołu.
Ponad 50-letnia kariera The Who objęła już ponad 2000 koncertów, w tym kultowy Woodstock w 1969, Monterey Pop, Glastonbury (dwukrotnie), Hyde Park (czterokrotnie) czy The Isle Of Wight (trzykrotnie). W 2012 roku zespół zamknął Igrzyska Olimpijskie, a w 2010 dał własny Halftime Show na Super Bowl XLIV.
W połowie lat 60. The Who pojawili się jako nowa siła rock’n’rolla, a ich styl i sposób opowiadania historii przyciągnęły rzeszę oddanych fanów. Legendarna czwórka nie tylko stworzyła nowe zasady rocka i punka, ale i wszystkiego, co nastąpiło później.
Wprowadzony do Rock’n’Roll Hall Of Fame w 1990 roku zespół może pochwalić się aż 27 singlami w amerykańskich i brytyjskich zestawieniach Top 40. Ich 17 albumów w pierwszej dziesiątce objęło rock operę „Tommy” (1969), porywający „Live At Leeds” (1971), „Quadrophenia” (1973) i „Who Are You” (1978). W 1964 roku grupa zadebiutowała trzema przebojami „I Can’t Understand”, „The Kids Are Alright” i „My Generation”. Od tamtej pory dostarczyli światu wiele hitów, m.in. „Baba O’Riley”, „Won’t Get Fooled Again”, „Pinball Wizard”, „Who Are You” i „You Better You Bet”.
W 2008 roku jako pierwszy zespół rockowy The Who został uhonorowany prestiżową nagrodą Kennedy Center Honors. Ich działalność charytatywna objęła koncert w styczniu 2011, który pomógł sfinansować testy nowego sposobu leczenia raka – PDT (terapii fotodynamicznej). W grudniu 2012 roku zespół wystąpił na koncercie charytatywnym dla ofiar huraganu Sandy. Oprócz przełomowej pracy z Teenage Cancer Trust w Wielkiej Brytanii, w listopadzie 2012 Roger Daltrey i Pete Townshend uruchomili Teen Cancer America (www.teencanceramerica.org), w ramach której w 2019 roku 1 dolar z każdego sprzedanego biletu na ich trasę koncertową został przekazany na rzecz fundacji.
Niewiele zespołów wywarło taki wpływ na popkulturę. Roger i Pete wydali własne autobiografie („Moja Historia. Wielkie dzięki panie Kibblewhite” i „Kim jestem”), które spotkały się z uznaniem krytyków, a w 2019 roku zespół powrócił po 13-letniej przerwie z albumem „Who”.