Wage War wystąpi w Polsce! Data, godzina i cena biletów

i

Autor: Materiały prasowe

Wage War wystąpi w Polsce! Data, godzina i cena biletów

2022-09-23 11:13

Nowoczesne ciężkie granie prosto z Florydy w końcu w Polsce! W USA szał na ten zespół trwa w najlepsze już od kilku lat. W rok po wydaniu energetycznego "Circle the drain" w końcu przyjadą i wystąpią w warszawskim klubie Hybrydy. Słuchając najnowszego materiału i oglądając występy z innych krajów można się spodziewać, że stołeczna scena zachwieje się w posadach!

Tego nie można przegapić! Wage War wyostrza przy okazji każdej swojej kolejnej płyty opatentowaną mieszankę ciężkiej techniki i pokornych, hipnotycznych melodii. Nie trzeba szukać dalej niż trafnie zatytułowany trzeci album z kwintetu z Florydy, „Pressure” [Fearless Records]. Zespół — Briton Bond [główny wokal], Cody Quistad [gitara rytmiczna, czysty wokal], Seth Blake [gitara prowadząca], Chris Gaylord [bas] i Stephen Kluesener [perkusja] — dążyli do pełnej realizacji swoich ambicji, trudniejszego zadania, niż kiedykolwiek.

„Zawsze jest presja, by zrobić świetny album, ale tym razem odczuwaliśmy to jeszcze bardziej” – wyjaśnia Cody. „Zmusiliśmy się, aby ta koncepcja się rozwijała i rozwijała. Główny motyw miał być jak najbardziej chwytliwy i ciężki. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś, co ludzie zauważą. Ostatecznie staraliśmy się przedstawić benchmark, który mówi: „To jest Wage War. Oto, co możemy zrobić’”.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Debiut grupy w 2015 roku, „Blueprints”, przyniósł wielu fanów, z „Alive” przekraczającym 12 milionów odtworzeni na Spotify i „The River” przekraczającym do tej pory 8 milionów. Tymczasem „Deadweight” z 2017 roku ustanowił chłopców jako rosnącą siłę. Łącznie prawie 50 milionów streamów w ciągu dwóch lat, singiel „Stitch” zebrał 14 milionów streamów na Spotify, ponieważ „Deadweight” otrzymał szerokie uznanie od Metal Injection, New Noise, Metal Hammer i Rock Sound, którzy nazwali go „nieustającą, rozwijającą się gatunkowo ucztą ." W międzyczasie koncertowali z wieloma zespołami, od I Prevail i Of Mice & Men po Parkway Drive i A Day To Remember, pokonując niezliczone kilometry drogi. Kolejne dwa krążki: "Pressure" oraz "Circle the drain", kolejno z lat 2019 i 2021, nie tylko potwierdziły ich pozycję, ale także pokazały, że mogą za każdym razem zaskakiwać świeżością i energią. 

Koncert Wage War odbędzie się 28.09.2023, w klubie Hybrydy w Warszawie. Bilety można znaleźć w serwisach Eventim.pl i Ticketmaster.pl. Cena biletów: od 69 zł. 

Wage War wystąpi w Polsce! Data, godzina i cena biletów

i

Autor: Materiały prasowe