W tym roku minie 30 lat od śmierci Ryśka Riedla. Syn wokalisty Dżemu zapowiedział wyjątkowy koncert

i

Autor: AKPA Koncert na 30. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla z udziałem syna artysty i całego grona gwiazd

koncerty 2024

W tym roku minie 30 lat od śmierci Ryśka Riedla. Syn wokalisty Dżemu zapowiedział wyjątkowy koncert

2024-05-21 10:58

Ten rok z wielu względów jest naprawdę szczególny dla wszystkich wielbicieli zespołu Dżem. Grupa rozpoczęła nowy rozdział w swojej historii, a to za sprawą połączenia sił z nowym wokalistą, którym został Sebastian Riedel - syn nieodżałowanego Ryszarda Riedla. W tym roku minie już 30 lat od śmierci artysty - jego syn zdecydował się oddać mu hołd w najlepszy z możliwych sposobów.

Już pod koniec 2023 roku zespół Dżem ogłosił, że zdecydował się zakończyć współpracę z dotychczasowym wokalistą. Maciejem Balcarem. Natychmiastowo pojawiły się spekulacje, kto zostanie nowym głosem legendarnej formacji, a już na początku stycznia ona sama zapowiedziała, że od 6 kwietnia funkcję tę pełnić będzie sam Sebastian Riedel. Fani i fanki Dżemu przyjęli ogłoszenie z ogromnym entuzjazmem, zgodnie twierdząc, że syn legendarnego wokalisty zespołu, Ryszarda Riedla, zdecydowanie jest tą osobą, która powinna towarzyszyć formacji w trakcie świętowania jej 45-lecia, a to wszystko w roku, w którym przypada również inna, niezwykle przykra rocznica...

Ryszard Riedel zmarł 30 lipca 1994 roku, a to oznacza, że już za chwilę minie dokładnie 30 lat odkąd nie ma z nami jednego z najważniejszych polskich rockowych wokalistów. To właśnie z tego powodu Sebastian Riedel zdecydował się na organizację bardzo szczególnego wydarzenia.

Muzyka rockowa lat 80-tych - Polska. Albumy, które zmieniły historię

Szczególny koncert dla fanów i fanek Ryśka Riedla i zespołu Dżem

Jak ogłosił muzyk za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych, już 21 września w katowickim Spodku (a więc miejscu, gdzie 6 kwietnia Dżem zagrał pierwszy koncert z Sebastianem Riedlem w roli wokalisty zespołu) odbędzie się wydarzenie pod hasłem "Rysiek Riedel Wehikuł Czasu". Oczywiście pojawi się na nim sam Sebastian Riedel i orkiestra Akuso, grupa Dżem, ale także plejada gości: Anita Lipnicka (wykona nieczęsto prezentowany utwór z dyskografii zespołu Tylko Ty i Ja) Maciej Maleńczuk, który zaprezentuje kompozycję Niewinni, Adam Nowak, który wykona utwór Autsajder i Józef Skrzek.

Na zakończenie koncertu swój blok pamięci dawnego lidera zagra Dżem, oczywiście z Sebastianem Riedlem za mikrofonem. Całe wydarzenie poprowadzi Piotr Metz. Poniżej fragment oficjalnej zapowiedzi koncertu, którego szczegóły są dostępne TU:

Nie bez znaczenia jest lokalizacja koncertu, bo to właśnie katowicki „Spodek” był przed laty miejscem najważniejszych koncertów zespołu „Dżem” z Ryśkiem Riedlem przy mikrofonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie stworzona na tę okazję oprawa, zostaną też wyświetlone niepublikowane multimedia (pochodzące między innymi z katowickiego „Spodka”), dzięki którym i główny bohater wieczoru symbolicznie pojawi się przed publicznością.

Koncert na 30. rocznicę śmierci Ryśka Riedla - BILETY

W sprzedaży są już dostępne bilety na wydarzenie - można je zakupić TU. Poniżej zakres cenowy (koszt uwzględnia opłatę serwisową):

  • Miejsca siedzące - 142,42 zł ; 152,97 zł ; 163,53 zł
  • Płyta (miejsca siedzące) - 195,18 zł

Co wiesz o zespole Dżem? Rozwiąż quiz:

Dżem - co wiesz o legendzie polskiego rocka? Rozwiąż quiz o zespole

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę ma na imię Beno Otręba?