The Beatles

i

Autor: Wikimedia Commons/EMI

Wiadomości

Unikatowy singiel The Beatles wystawiono na aukcję. Wydawnictwo zawierające słynny błąd zostało sprzedane

Limitowanie wydanie singla The Beatles, które zawiera literówkę, wystawiono na aukcję. Choć wydawnictwo nie osiągnęła minimalnej kwoty, to zostało sprzedane i ma już nowego właściciela.

Unikatowy singiel The Beatles sprzedany. Kwoty jednak nie ujawniono...

Siedmiocalowy winylowy singiel The Beatles z 1962 roku, na którym znalazły się utwory "PS I Love You" oraz "Love Me Do", który w poniedziałek, 24 czerwca, wystawiono na sprzedaż – w ramach aukcji w Stacey's Auctioneers – został właśnie sprzedany. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to prawdziwy unikat. Wytłoczono bowiem tylko 250 egzemplarzy (to wersje demonstracyjne, które wysyłano do stacji radiowych i telewizyjnych). To jednak nie wszystko!

Całość zawiera także błąd. Podczas produkcji ktoś źle zapisał nazwisko Paula McCartneya.

Paul McCartney wskazał swój ulubiony utwór The Beatles. Wybór dla wielu będzie zaskoczeniem!

I tak oto na singlu widnieje następujący napis: Paul McArtney. Dlatego też licytacji przyglądają się kolekcjonerzy z całego świata. 

To szczególnie rzadki singiel Beatlesów, pochodzący z początków kariery zespołu. Będąc jednym z zaledwie 250 egzemplarzy, budzi on szczególne zainteresowanie wśród kolekcjonerów rzeczy związanych z The Beatles, a błędna pisownia nazwiska Paula McCartneya jest zarówno autentyczna, jak i sama w sobie interesująca – wyjaśnił, w rozmowie z BBC, Rob Smee, ekspert od winyli. 

Prognozowało się, że może on zostać sprzedany za kwotę w przedziale 7-9 tys. funtów (czyli, co najmniej, ponad 35 tys. zł!). Tak się ostatecznie nie stało. BBC informuje, że singiel Beatlesów nie osiągnął wspomnianego progu, ale po aukcji przyjęto ostatecznie nieujawnioną ofertę, która była "blisko ceny minimalnej". 

David MacGregor ze Stacey's Auctioneers (cytowany przez BBC) powiedział: – Mniej więcej o tej porze roku licytacje są mniejsze. Zainteresowanie pochodziło z całego świata i ustaliliśmy cenę do poziomu, który uważaliśmy za rozsądny

Oto 5 ciekawostek o albumie "Let It Be" The Beatles: