U2 - wyjątkowe wydanie singla Atomic City

i

Autor: Materiały prasowe U2 „Atomic City” na CD i LP

U2 - wyjątkowe wydanie singla "Atomic City"

2023-12-15 14:10

Nowy singiel U2 „Atomic City” doczekał się wydania na CD i LP. Utwór zapowiadał serię koncertów w Sphere w Las Vegas.

Za produkcję utworu odpowiadają Jacknife Lee oraz Steve Lillywhite. „Atomic City” to 3,5 minutowy hołd do magnetycznego ducha post-punka z lat 70., jak również ukłon w stronę Blondie. Współpraca grupy dowodzonej przez Debbie Harry z legendarnym Giorgio Moroderem była iście pionierska i mocno wpłynęła na muzyków U2. Bono przyznaje: – „Atomic City” to piosenka miłosna dla naszych słuchaczy: „Tam, gdzie jesteś, tam będę ja".

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

Szczególny czas dla U2

Mianem „Atomic City” określało się w latach 50. Las Vegas – wszystko za sprawą nuklearnej fascynacji, jaka opanowała kraj. Miasto kasyn zaczęło promować się jako centrum atomowej turystyki ze względu na bliskość Poligonu Nevada.

Do utworu „Atomic City” powstał klip w reżyserii Bena Kutchinsa. Za kreatywną reżyserię odpowiada Tarik MIkou z Moment Factory Music. Klip realizowano na ulicach Las Vegas tydzień przed premierą. U2 wystąpiło na Fremont Street, w tym samym miejscu, w którym Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr. Zrealizowali klip do „I Still Haven’t Found What I’m Looking For” ponad 36 lat temu.

U2 zagrało kilkadziesiąt koncertów „U2:UV Achtung Baby Live At Sphere” w najnowocześniejszym obiekcie koncertowym. Ten ambitny projekt był celebracją najpopularniejszego albumu grupy – „Achtung Baby”, jak również definiującej na nowo pojęcie tras koncertowych ZOO TV Tour – tournée, które odbyło się w 1991 roku i umocniło reputację U2 jako grupy, która nieustannie przesuwa granice występów na żywo, chętnie czerpiąc z najnowszych technologii oraz innowacji.