Tysiące gitarzystów zagrało „Hey Joe” we Wrocławiu i w sieci!

i

Autor: Materiały prasowe

Tysiące gitarzystów zagrało „Hey Joe” we Wrocławiu i w sieci!

2021-06-21 12:13

Tysiące gitarzystów i gitarzystek zagrało legendarne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa podczas specjalnej edycji Gitarowego Rekordu Świata, która odbyła się 19 czerwca. W warunkach obostrzeń sanitarnych udało się spotkać nie tylko w sieci, ale i na Pergoli. Do wspólnego grania przyłączyły się grupy fanów gitarowego grania w całej w Polsce i na świecie – od Koszalina i Legnicy, przez Londyn, po Kanadę i Australię. Za rok impreza świętować będzie swoje 20-lecie na wrocławskim Rynku.

Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadził Leszek Cichoński. — Jesteśmy szczęśliwi, że po roku przerwy, przy stale zmieniających się okolicznościach związanych z pandemią, udało nam się spotkać na Pergoli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy – mimo innego niż zawsze terminu i miejsca – wzięli udział w Rekordzie, zarówno we Wrocławiu, jak i w sieci. To była wspaniała próba generalna przed pobiciem Rekordu za rok, gdy 1 maja wrócimy na Rynek i zagramy po raz dwudziesty – komentuje pomysłodawca Rekordu.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Do gitarzystów grających na Pergoli przyłączyły się tysiące entuzjastów Hendrixa z każdego zakątka świata – organizatorzy otrzymali zgłoszenia z niewielkiej Pszczyny, z Legnicy i Koszalina, ale także z Australii, Londynu czy Kanady. Pełna lista uczestników udostępniona będzie na www.heyjoe.pl

Przeboje wszech czasów zagrali we Wrocławiu m.in. Jan Borysewicz, Grzegorz Skawiński, Piotr Bukartyk, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Adam Palma i Krzesimir Dębski, a także Gary Moore Tribute Band i gitarzysta Raya Charlesa – Kenny Carr. Dużym przeżyciem był występ online Grzegorza Markowskiego, który zaśpiewał „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect. Córka artysty – Patrycja – wykonała z kolei „Foxy Lady” Hendrixa. Do Rekordu online dołączył również rosyjski wirtuoz gitary Roman Miroshnichenko. Podczas tegorocznej edycji imprezy odbył się zlot uczniów Leszka Cichońskiego – Gitarowy Rekord Świata rozpoczął się koncertem z ich udziałem. W tym roku bowiem szef festiwalu świętuje 30-lecie działalności edukacyjnej i wydania kultowego podręcznika dla gitarzystów pt. „Blues-Rock Guitar Workshop”. Jak co roku na uczestników imprezy czekały konkursy na najdziwniejszą „Gitarę z byle czego” i najlepsze przebranie oraz inne atrakcje. 

Pomagamy REKORDowo!

Jeszcze do końca dnia trwa akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE.  Aby pomóc dzieciakom i wziąć udział w losowaniu unikatowej gitary z malowidłem Szymona Chwalisza twórcy legendarnych woodstockowych gitar, wystarczy wykonać przelew w wysokości 25 zł poprzez formularz: http://bityl.pl/qjtI4. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 23 czerwca.  Szczegóły www.zobaczmnie.org

W historii Gitarowego Rekordu tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako edycja specjalna. Niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu, który powróci na wrocławski Rynek, nadal potrzebne będą minimum 7424 gitary. Więcej informacji: www.heyjoe.pl.

QUIZ. Krzysztof Klenczon. Gdyby żył, miałby 80 lat. To tekst piosenki Czerwonych Gitar czy Trzech Koron?

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł nosi piosenka Klenczona rozpoczynająca się od słów: "Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew"