Linkin Park

i

Autor: Materiały prasowe - fot. James Minchin

rockowe newsy

Tysiąc muzyków uczci twórczość Linkin Park. Zapowiedziano wyjątkowe wydarzenie

2024-05-09 9:47

W momencie, gdy świat muzyki aż huczy od plotek na temat rzekomego planowanego powrotu Linkin Park na scenę w przyszłym roku z nową wokalistką, imponująca grupa muzyków postanowiła zorganizować szczególne wydarzenie, na którym uczci legendę formacji i jej muzykę. Cały projekt połączony jest z ważną akcją charytatywną.

W 2017 roku zespół Linkin Park znalazł się w zawieszeniu, kiedy to po nagłej i tragicznej śmierci Chestera Benningtona, Mike Shinoda i spółka nie zdecydowali się zakończyć działalności, ale też praktycznie do zera ograniczyli swoją aktywność na rynku. Fakt ten zaczął zmieniać się w ostatnich latach, początkowo w 2020 roku, gdy świętowano 20-lecie przełomowego debiutu kapeli, wydaniem monstrualnej, obfitującej w niespodzianki edycji specjalnej Hybrid Theory. Jeszcze więcej dobra pojawiło się w ubiegłym roku, a to za sprawą 20 lat od premiery równie kultowej Meteory. Również i w tym przypadku światło dzienne ujrzało wznowienie krążka, a te promowane było wcześniej niewydanymi utworami Linkin Park, nagranymi z udziałem Chestera: Lost i Fighting Myself, które biły rekordy popularności w streamingu. Śladem tego grupa wydała w marcu b.r. nową kompilację, dzięki której oficjalnie do streamingu trafił numer QWERTY.

Być może zachęceni tak dobrym przyjęciem muzycy zaczęli na poważnie rozważać powrót na scenę. Jako pierwszy ujawnił to Jay Gordon w wywiadzie radiowym mówiąc, że grupa zamierza tym razem połączyć siły z wokalistką. Muzyk próbował wycofać się ze swoich słów, jednak mleko się wylało, a głos w sprawie zabrała również Amy Lee zapewniając, że to nie o nią chodzi, pozostaje jednak otwarta na współpracę w razie takiej potrzeby. Oliwy do ognia dolał artykuł "Billboardu", zgodnie z którym Shinoda, Brad Delson i Dave Farrell wyrazili chęć wyruszenia w trasę koncertową, obejmującą sety na największych światowych festiwalach w przyszłym roku, a do współpracy rzeczywiście poszukują odpowiednio utalentowanej wokalistki, która będzie w stanie udźwignąć legendę Chestera.

Amy Lee nową wokalistką Linkin Park?!

Muzycy dla Linkin Park

Oczekując na dalszy rozwój tej sytuacji, przekazujemy informację o naprawdę szczególnym projekcie, w centrum którego postawiono muzykę Linkin Park. Grupa aż tysiąca muzyków postanowiła zorganizować wydarzenie pod nazwą "1,000 Lights", co jest oczywistym nawiązaniem do tytułu ostatniego albumu studyjnego grupy. Te odbędzie się 18 sierpnia w Utilita Arena w Birmingham, a więc w mieście, gdzie zespół zagrał swój ostatni koncert z Chesterem w składzie.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień, w którym Linkin Park po raz ostatni zagrał z Chesterem Benningtonem

W imprezie weźmie udział spore grono muzyków, w tym Ci znani z zespołów Funeral For A Friend, The Blackout, Holding Absence i wielu innych. Za organizację "1,000 Lights" odpowiada fundacja Uprawr, która zajmuje się zbiórką funduszy na pomoc w dostarczeniu bezpłatnego doradztwa w zakresie zdrowia psychicznego i usług dla społeczności, szczególnie tej związanej z lokalną sceną alternatywną. Wydarzenie obfitować będzie w muzyczne pokazy, ale także wideo połączenia ze znanymi muzykami oraz występ cover bandu Linkin Park - Linkin P4rk.

Spróbuj się w quizie o Linkin Park:

Co wiesz o zespole Linkin Park? Sprawdź się w quizie dla największych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się pierwszy wokalista zespołu?