Kwiat Jabłoni

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty rockowe na świecie

Ty też możesz zagrać na Colours of Ostrava! Trwa konkurs dlas polskich zespołów!

2024-04-10 13:13

Festiwal Colours of Ostrava od lat przyciąga tysiące fanów muzyki i rozrywki z całej Europy. Polacy chętnie odwiedzają Ostrawę ze względu na bliskość od polskiej granicy, atrakcyjny program i niepowtarzalną atmosferę czterodniowej imprezy pełnej różnorodnych atrakcji. Tradycyjnie, w line-upie największego czeskiego festiwalu nie może zabraknąć także polskich artystów. W tym roku organizatorzy przygotowali kolejną fantastyczną niespodziankę – konkurs, którego zwycięzca wystąpi podczas festiwalu! A wszystko to przy wsparciu partnera generalnego – grupy ORLEN Unipetrol.

21. edycja Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca w wyjątkowej strefie przemysłowej Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy, 20 km od granicy z Polską. Na 8 scenach muzycznych wystąpi ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot wystąpi ponad 200 prelegentów z całego świata.

Organizatorzy informują, że grupa ORLEN Unipetrol, największa spółka rafineryjno-petrochemiczna w Czechach, obsługująca sieć stacji paliw ORLEN na terenie Czech, Słowacji i Węgier, po raz kolejny zostaje partnerem generalnym Colours of Ostrava. Nazwę partnera otrzyma także scena ORLEN Drive, na której tradycyjnie występują zespoły o energicznym, dzikim i surowym brzmieniu. W tym roku na Drive Stage wystąpią m.in.: Emiliana Torrini, Sam Garrett, Avalanche Kaito, Sutari, Alex Serra, The Silver Spoons i wielu innych.

Najlepsze polskie albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Polska muzyka podczas Colours of Ostrava

Podczas tegorocznej edycji w line-upie znajdziemy wyjątkową reprezentację Polski. Kwiat Jabłoni to szeroko rozpoznawalny w Polsce zespół o folkowo-popowym brzmieniu. Od 2018 roku swoją niesłabnącą mocą oczarowują coraz większą rzeszę słuchaczy. Od wydania w 2019 roku płyty „Niemożliwe” wraz ze słynnym „Dziś późno pójdę spać” zespół nie daje za wygraną: tworzy nowe hity, wydaje płyty i koncertuje nie tylko w Polsce.

Sutari zaprezentują nieco inny styl – światowej sławy trio wokalistek i instrumentalistek z Polski zdominowało ubiegłoroczny program muzyczny Czech Music Crossroads. Basia Songin, Kasia Kapela i Dobromiła Źyczyńska eksperymentują z technikami wokalnymi. Prowadzą transowy i polifoniczny dialog z tradycjami ludowymi, które przeplatają się z motywami natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

Z kolei grupa ||ALA|MEDA|| to ukryta perełka polskiej sceny muzycznej. W skład grupy wchodzą członkowie wielu znaczących zespołów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną i niezwykle oryginalną muzykę zbudowaną na połączeniu jazzu, krautrocka i żywej elektroniki analogowej. Grupa przywiezie na festiwal swój nowy album „Spectre 02”, którego premiera odbędzie się w kwietniu.

Zagraj na Colours of Ostrava – konkurs dla polskich zespołów

Wyjątkowa szansa dla artystów i zespołów z Polski! Czy uważasz że masz talent, grasz i tworzysz własną muzykę? W tym roku masz szansę wystąpić na Colours of Ostrava! Wspólnie z projektem ČISTÝ FESTIVAL organizowany jest konkurs na występ na REC.Stage w jeden z festiwalowych dni. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, a rodzaj wykonywanej muzyki jest całkowicie dowolny. Na zgłoszenia czekamy do 14 kwietnia, a wszyscy prawidłowo zarejestrowani artyści przejdą do drugiego etapu, w którym to fani wybiorą swoich faworytów, których chcieliby usłyszeć w Ostrawie w lipcu. W finale konkursu, złożone z ekspertów jury w składzie: Paulina Bisztyga, Marta Gruszecka, Jarek Szubrycht i Hirek Wrona, wyłoni zwycięskiego artystę lub zespół. Więcej informacji TU.

Tegoroczna edycja festiwalu - szczegóły

21. edycja Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 17-20 lipca 2024 na terenie dawnej huty Dolní Vítkovice. W ramach festiwalu odbywa się międzynarodowe forum dyskusyjne Meltingpot, pokazy filmów oraz szereg spektakli teatralnych i instalacji artystycznych. Od 2012 roku festiwal odbywa się na terenie wyjątkowego, zrewitalizowanego obszaru przemysłowego Dolní Vítkovice w centrum Ostrawy (20 km od granicy z Polską). Co roku na 8 scenach muzycznych występuje ponad 100 zespołów, a na 11 scenach forum dyskusyjnego Meltingpot występuje ponad 200 prelegentów z całego świata.

W ramach projektu Colours bez Barier, festiwal oferuje specjalne usługi dla gości z niepełnosprawnościami. W 2023 r. z programu skorzystało 850 osób z dysfunkcją ruchu, wzroku lub słuchu, a także osób z zaburzeniami w spektrum autyzmu. Tradycyjnie w sobotę festiwal oferuje bezpłatny wstęp dla osób powyżej 65. roku życia, w 2023 r. odwiedziło nas 1216 seniorów. W festiwalu regularnie uczestniczą także dzieci, dla których atrakcje przygotowuje ČEZ Family Park. W ub. roku festiwal odwiedziło łącznie 4 212 dzieci!

Sprawdź, na jakie koncerty w tym roku czekamy szczególnie!