Tool

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn

koncerty 2024

Tool na trasie koncertowej po Europie. Jakiej setlisty można się spodziewać w Polsce?

2024-06-11 9:13

Tool to kolejny spośród wielu zespołów, który nadchodzące wakacje spędzać będzie w trasie koncertowej. Kolejna odsłona serii występów amerykańskiej formacji na terenie Europy właśnie się rozpoczęła i właśnie zawitała do Polski! Czego możemy się spodziewać po występie? Jakie kompozycje grupa gra na koncertach?

Właśnie rozpoczyna się czerwiec, a więc dla wielu i wiele czas już niemal wakacyjny, gdy w głowie pojawia się coraz więcej myśli o wolnym czasie, spędzaniu chwil na ciepłym, świeżym powietrzu, a do tego najlepiej na koncertach albo nawet festiwalach! Sezon startuje na dobre: Corey Taylor, Mystic Festival, Orange Warsaw Festival, Sting, Beth Hart, Steel Panther, Rod Stewart, Cavalera Conspiracy, a już za moment również Lenny Kravitz czy grupa Korn!

Jeszcze wcześniej jednak w naszym kraju pojawi się formacja, która wśród fanów i fanek cieszy się statusem naprawdę szczególnym. Mowa oczywiście o grupie Tool.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Tool rozpoczął trasę po Europie!

Choć ostatni album zespołu ukazał się już pięć lat temu i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie pojawić się miał jego jakikolwiek nowy materiał (choć wszyscy liczą na jakąś niespodziankę), to Tool aktywnie występuje i właśnie wraca do Polski! Amerykańska formacja zagra 11 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie, a przed nią w roli supportu zaprezentują się Night Verses. Mamy dobre wieści dla tych, którzy jeszcze mają w planach kupno biletów - te wciąż dostępne są na stronie organizatora.

Tool ma już za sobą kilka koncertów, dzięki czemu wiemy, jakiej setlisty można się spodziewać w Krakowie. Ta liczy sobie jedenaście kompozycji i dominują na niej utwory z najnowszego Fear Inoculum, m.in. Chocolate Chip Trip, Invicible czy Pneuma. Grupa stawia także na klasyki z poprzednich płyt. Poniżej pełna setlista, która wybrzmiewała do tej pory.

Tool - setlista na nowej odsłonie trasy

 1. Jambi
 2. Fear Inoculum
 3. Rosetta Stoned (z into z “Lost Keys”)
 4. Pneuma
 5. Intolerance
 6. Descending
 7. The Grudge
 8. Chocolate Chip Trip
 9. Flood
 10. Invincible
 11. Stinkfist

Sprawdź 5 ciekawostek o albumie “Ænima”: