Tony Iommi i Ozzy Osbourne będą współpracować? Gitarzysta wybrał najważniejsze riffy Black Sabbath

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Tony Iommi o planach na przyszłość i słynnych riffach Black Sabbath

rockowe newsy

Tony Iommi i Ozzy Osbourne będą jeszcze współpracować? Gitarzysta otwarcie

2024-06-06 11:35

Od kilku dni w świecie ciężkich brzmień wciąż mówi się o mających miejsce za pośrednictwem mediów rozmowach dawnych muzyków Black Sabbath na temat potencjalnego, ostatniego koncertu oryginalnego składu zespołu. Tymczasem Tony Iommi udzielił obszernego wywiadu, w którym poruszył wiele naprawdę kluczowych kwestii.

Wszystko zaczęło się od słów Ozzy'ego Osbourne'a, który w jednym z odcinków swojego nowego show, współprowadzonego z Billym Morrisonem, przeglądając nagrania z ostatniego koncertu Black Sabbath stwierdził, że nie jest zadowolony z tego wydarzenia, a co więcej nie uważa tematu macierzystej formacji za zamknięty. Wszystko to dlatego, że na finalnym pokazie zabrakło oryginalnego perkusisty, Billa Warda. "Książę Ciemności" stwierdził dalej, że jest zdania, że cała czwórka powinna zagrać ten jeden, ostatni koncert, niezwykle intymny, najlepiej w jednym z lokali w Birmingham, w którym Black Sabbath zaczynało. Na słowa ta odpowiedział kolejno w jednym z wywiadów Tony Iommi stwierdzając, że to ciekawy pomysł i on nigdy nie mówi nie.

Teraz gitarzysta udzielił wywiadu dla "Loudwire Nights", w którym to temat potencjalnej współpracy z Ozzym się pojawił - czy Tony ma w planach nagrania z kolegą po fachu?

Black Sabbath - 5 ciekawostek o albumie “Sabbath Bloody Sabbath”

Tony i Ozzy znowu razem?

W świetle wieści o ewentualnym ponownym, jednorazowym zjeździe Black Sabbath, prowadzący rozmowę zapytał Tony'ego, czy jest szansa, że on i Ozzy będą jeszcze razem pracować w najbliższej przyszłości. Iommi odpowiedział, że przecież coś takiego wydarzyło się całkiem niedawno, w ramach nagrodzonego Grammy albumu Osbourne'a Patient Number 9. Mowa oczywiście o kawałku Degradation Rules, który również wygrał słynną statuetkę. Gitarzysta dodaje jednak, że absolutnie niczego nie wyklucza i zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie, by on i Ozzy znowu nad czymś razem pracowali - nie uściślił jednak, czy chodzi jedynie o muzykę, czy w grę wchodzi też ewentualny ostatni występ oryginalnego Black Sabbath.

W tej samej rozmowie Tony Iommi wybrał najważniejsze riffy Black Sabbath - znajdziesz je w galerii poniżej: