Tony Iommi

i

Autor: PAUL ELLIS/AFP/East News

Wiadomości

Tony Iommi chciałby zremiksować kolejny album Black Sabbath. "Jest tu kilka świetnych piosenek"

Gitarzysta Tony Iommi przyznał, w jednym z ostatnich wywiadów, że chciałby zremiksować jeden z albumów Black Sabbath w niedalekiej przyszłości. Wszystko przez przytłumione brzmienie...

Tony Iommi chciałby zremiksować pewny album Black Sabbath

Nie tak dawno, bo 31 maja, na rynku pojawił się box set z albumami Black Sabbath z ery z Tonym Martinem w składzie. W zestawie "Anno Domini 1989-1995" znajdziemy m.in. krążek "Forbidden", który został ponownie zmiksowany przez gitarzystę zespołu Tony’ego Iommiego

Muzyk przyznał ostatnio, że chciałby w niedalekiej przyszłości zremiksować jeszcze inny studyjny krążek Black Sabbath, ponieważ nie jest zadowolony z jego brzmienia. 

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

Iommi ma na myśli "Born Again" z 1983 roku, czyli album, na którym zaśpiewał Ian Gillan z Deep Purple. – W końcu udało nam się odnaleźć taśmy, szukaliśmy ich latami – powiedział gitarzysta w wywiadzie dla "Trunk Nation". 

We wspomnianym wywiadzie Tony Iommi przyznał, że będzie chciał baczniej przyjrzeć się albumowi pod kątem brzmieniowym. – Dlatego właśnie chciałbym to zaprezentować jeszcze raz. Chciałbym zobaczyć, co da się z tym zrobić. Wiele osób zaakceptowało ten dźwięk, ale my nie byliśmy z niego zadowoleni. Pojechaliśmy w trasę, zostawiliśmy miksy komuś innemu, a kiedy to usłyszeliśmy, prawie wpadliśmy w szał. Próbowaliśmy zatrzymać wydanie albumu, ale było już za późno. Brzmienie zostało mocno przytłumione. W niczym nie przypominało tego, co było przed wyjazdem na trasę koncertową. Byłoby więc miło, gdyby udało się uzyskać lepsze brzmienie, bo naprawdę na tym albumie jest kilka świetnych piosenek.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Black Sabbath":

Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU