Tommy Lee przeszedł operację ręki: Odzyskałem swoje życie

i

Autor: AdMedia / Splash News/EAST NEWS Tommy Lee przeszedł ważny zabieg

Tommy Lee przeszedł operację dłoni: "Odzyskałem swoje życie"

2024-02-21 13:01

Choć Tommy Lee pozostaje aktywnym perkusistą, to od wielu lat zmagał się z dużymi problemami, dotyczącymi sprawności dłoni. Poważna choroba w znacznym stopniu utrudniała mu grę na instrumencie i utrzymanie pałeczek - Lee poddał się koniecznemu zabiegowi, który zakończył się sukcesem! Jak mówi sam zainteresowany, czuje, jakby odzyskał swoje życie.

Tommy Lee na dobre zaczął zajmować się muzyką pod koniec lat 70., a już w 1981 roku współzałożył wraz z gitarzystą i wokalistą Gregiem Leonem zespół Mötley Crüe, którego najbardziej znany skład utworzyli, poza Lee, Vince Neil, Nikki Sixx i Mick Mars. O grupie zrobiło się szczególnie głośno pod koniec 2022 roku, kiedy to ogłosiła ona, że z koncertowania rezygnuje właśnie Mars. Ten w kwietniu 2023 roku zdecydował się pozwać byłych kolegów twierdząc, że Ci w rzeczywistości wyrzucili go ze składu i próbowali do tego doprowadzić już od lat. Obecnie nowym gitarzystą formacji pozostaje John 5, a sporo mówi się o tym, że ta pracuje intensywnie nad nowym albumem, a nad całością pieczę sprawuje producent Bob Rock.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Tommy Lee wraca do formy!

Lee pozostaje tym najbardziej znanym perkusistą zespołu, choć w 1999 roku postanowił go opuścić, by skupić się na karierze solowej. Muzyk powrócił do macierzystej formacji już pięć lat później i pozostaje w niej do dziś, choć swego czasu głośno było o tym, że Tommy wcale nie gra na koncertach, a fani słyszą puszczone z taśmy nagrania, co sam zainteresowany wielokrotnie już dementował.

Pewne jest jednak, że muzyk od lat miał pewne problemy z grą, a to dlatego, że rozwinęła się u niego choroba, znana jako przykurcz Dupuytrena. Powoduje ona powstawanie guzków na dłoni i palcach oraz ich charakterystyczny przykurcz, który znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, a nieleczona może na stałe zniekształcić dłonie, Schorzenie to uniemożliwiało Lee chociażby obracanie prawą dłonią pałeczek perkusyjnych, a niekiedy także wykonywanie prawidłowych ruchów dłonią podczas gry. Z tego też względu muzyk zdecydował się poddać zabiegowi, którego szczegółami (bardzo dosłownymi!) muzyk podzielił się w najnowszym wpisie w swoich social mediach. Mötley Crüe wróci na trasę dopiero w maju, a Lee skupia się obecnie na przywróceniu prawej dłoni do pełnej sprawności. Poniżej post, jednak ostrzegamy, zawarte są w nim bardzo drastyczne zdjęcia, które nie do końca mogą się spodobać osobom wrażliwym!

Sprawdź w galerii poniżej najważniejsze zagraniczne rockowe krążki lat 80.