Tomasz “Kowal” Kowalski powraca! Utalentowany wokalista weźmie udział w słynnym talent show

i

Autor: AKPA Tomasz “Kowal” Kowalski uczestnikiem talent show

sukces!

Tomasz “Kowal” Kowalski powrócił! Muzyk oczarował jury programu "Mam Talent"!

2024-04-01 9:42

Wszyscy polscy fani ciężkich brzmień powinni bardzo dobrze kojarzyć imię i nazwisko Tomasz "Kowal" Kowalski. Utalentowany wokalista, który zachwycił swoim mocnym wokalem i wygrał czwartą edycję programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", powraca, by po tragicznym wypadku ponownie pokazać swój olbrzymi talent. Muzyk wziął udział w przesłuchaniach do popularnego talent show - czy pojawi się w kolejnym etapie?

Polska po raz pierwszy usłyszała o Tomaszu "Kowalu" Kowalskim w 2012 roku. To wtedy utalentowany wokalista, wyróżniający się mocnym, rockowym wokalem, wziął udział w czwartej edycji programu "Must Be the Music. Tylko Muzyka". Umiejętności mężczyzny zachwyciły zarówno jury, jak i widzów, co ostatecznie doprowadziło go do zwycięstwa całej edycji. Wokalista został zauważony przez rynek i natychmiastowo poszedł za ciosem - Arkadiusz Jakubik zaangażował go do roli w spektaklu Skazany na bluesa, w którym wcielał się w samego Ryśka Riedla.

Niestety, w 2014 roku miało miejsce zdarzenie, które mocno zrewidowało przyszłość "Kowala". Muzyk uległ poważnemu wypadkowi - dokładnie 8 czerwca jadąc na motocyklu zderzył się czołowo z VW Golfem. Jak zaznaczał wielokrotnie Kowalski, wina nie leżała po jego stronie. W wyniku tragicznego zdarzenia wokalista został ciężko ranny i trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Niestety, w wyniku wypadku "Kowal" doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowany od pasa w dół. Obecnie muzyk poddaje się kosztownej rehabilitacji (na którą zbiórka wciąż trwa), porusza się na wózku bądź za pomocą specjalnego egzoszkieletu. Tomasz "Kowal" Kowalki wciąż występuje i nagrywa, a w 2018 roku swoją premierę miała jego pierwsza płyta, Za drzwiami raju.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska

Tomasz Kowalki uczestnikiem talent show!

Muzyk postanowił na nowo przypomnieć o sobie opinii publicznej. Artysta wziął udział w przesłuchaniach do najnowszej edycji talent show "Mam Talent"! Fakt ten potwierdził sam zainteresowany, który nie ukrywa, że do tego kroku namówiła go jego żona. Casting z udziałem "Kowała" miał miejsce 15 grudnia, a sam, piąty w kolejności odcinek nowego sezonu programu, został wyemitowany w sobotę 30 marca.

Muzyk pojawił się na nagraniach w towarzystwie żony Żanety oraz synów: Natana i Eryka, a przed jury, w skład którego wchodzą Agnieszka Chylińska, Marcin Prokop i Julia Wieniawa, wykonał autorską kompozycję - przejmujący Pusty dom. Występ "Kowala" zachwycił i wzruszył jurorów, którzy jednogłośnie przyznali mu "3x TAK", dzięki czemu zobaczymy wokalistę w kolejnym etapie "Mam Talent"!

Poniżej spróbuj się w quizie o zespole Dżem!

Dżem - co wiesz o legendzie polskiego rocka? Rozwiąż quiz o zespole

Pytanie 1 z 10
Jak naprawdę ma na imię Beno Otręba?